Ar įtvarai gali apsaugoti nuo traumų sporto metu?

Lauryna/ March 20, 2017/ Informacija/

Artėjant šiltiems orams, visų mūsų nuotaika pradeda gerėti, o ir sportuoti pradedame daug dažniau. Ilgi vakarai lauko krepšinio ar futbolo aikštelėje, malonūs pasivažinėjimai dviračiu ar tiesiog lengva mankšta gamtoje tampa geriausiu laisvalaikio praleidimu. Tačiau ką daryti, kad išvengtumėte traumų ir kitų nelaimingų atsitikimų sportuojant?

Tam, kad aktyvaus sporto metu jums netektų išsinarinti čiurnos, patempti kelio raiščių ar kitų svarbių kūno dalių, labai svarbu išmokti sportuoti taisyklingai. Taisyklingas sportas yra visa ko esmė. Kitaip tariant, neteisingai atliekami pratimai gali išprovokuoti traumas ar tik dar labiau pabloginti situaciją. Tokiu atveju, geriausias variantas, sportuoti pagal profesionalaus trenerio sudarytą programą, kuri tiktų individualiai jums. Gal individualios programos ir kainuoja kiek daugiau nei 10 ar 20 eurų, tačiau turėdami ją galėsite sportuoti nebijodami ir nevaržydami savęs. Žinoma, vien turėti atspausdintą programą irgi nepakanka. Labai svarbu, kad treneris, kuris ir sudarė mėnesio ar kelių mėnesių treniruotę, parodytų kaip taisyklingai atlikti nurodytus pratimus.

itvarai internetu

Kitas dalykas, kuris gali padėti išvengti traumų ar sumažinti jau esamos traumos skausmą yra įtvarai. Kelio, riešo ar kitų įtvarai visų pirma privalo būti kokybiški ir pagaminti pagal keliamus reikalavimus. Įtvarai internetu yra galimi rasti bene kiekvienoje sporto papildų ar sporto prekių parduotuvėje, taigi ir pasirinkimas neturėtų būti sunkus.

Taip pat, traumų padeda išvengti geras apšilimas bei skirtingų raumenų grupių pratampymas prieš treniruotę. Neapšilę – net nepradėkite sportuoti. Raumenys turi suvokti ir pasiruošti jog kelių minučių bėgyje jų laukia sunkus ir intensyvus darbas.