Ar mokate užpildyti CV?

Migle/ September 20, 2017/ Informacija/

Darbo paieškos daugelio žmonių gyvenime yra neaplenkiamas etapas, kurį reikia praeiti. Vieni tai daro su dideliu džiaugsmu ir tikisi, kad pokyčiai į jų gyvenimą atneš tik daug džiaugsmo ir įdomių akimirkų, kiti, deja, bet tokio etapo vengia kaip galėdami labiau, ir iš savo komforto zonos ribų traukiasi nenoriai. Vis dėlto, gyvenimas yra įvairus, todėl ir darbo keitimas – normali jo dalis.

Ieškantiems darbo

Žmonės, kurie ieško darbo, pirmiausia turi nuspręsti iš anksto ką nori dirbti, o ne daryti to aklai, nes sugaiš ne tik daug laiko, bet ir išeikvos nemažai energijos. Bet kuriuo atveju, darbo paieškos privalo būti tikslingos, o jų paieškoms reikia skirti nemažai laiko. Svarbiausias darbas, kuris turi nudirbti kiekvienas, ieškantis vietos po saule – tinkamo CV parašymas

Kaip pildyti CV?

Kaip pildyti CV? – šį klausimą užduoda daugelis žmonių, kurie tai daro pirmą kartą arba po ilgo laiko. Tinkamai užpildyti CV yra labai svarbu, nes žmogus, kuris jį perskaitys (dažniausiai tai būna darbdavys), susipažįsta su būsimu darbuotoju pirmą kartą, o kaip žinia, pirmasis įspūdis yra pats svarbiausias. Norint, kad įvyktų komunikacija ir gyvas pokalbis, būtina pasirūpinti, kad gyvenimo aprašymas sudomintų ir suinteresuotų būsimą darbdavį.

CV pildymas

  1. CV turi būti parašytas taisyklinga lietuvių kalba. Jeigu darbinamasi į tarptautinę įmonę, labai gerai užpildyti gyvenimo aprašymą ir kita kalba.
  2. Į CV reikia įrašyti savo kontaktus, duomenis ir pridėti nuotrauką, kad darbdavys matytų koks žmogus į juos kreipiasi.
  3. CV turi būti paminėtos darbovietės, kuriose buvo dirbta prieš tai. Taip pat mokymo įstaigos, įgytas kvalifikacijos laipsnis.
  4. Būtina pridėti, kokių gabumų žmogus turi, kokie jo hobiai, svajonės.
  5. Svarbiausia suinteresuoti darbdavį, kad jis norėtų pasikviesti žmogų gyvam pokalbiui, todėl net ir mažiausios detalės yra svarbios.

Jeigu net ir po šių patarimų nelabai aišku, kaip pildyti CV, arba jeigu nežinoma kaip tai padaryti kuo geriau, yra kitas variantas – CV rašančios įmonės. Dažniausiai tokios įmonės ne tik užsiima CV rašymu, bet ir padeda susirasti darbą, arba suranda darbuotojus įmonėms, kurios į juos kreipiasi. Tokios įmonės geriausiai žino kaip pildyti CV, ką į jį įrašyti, kaip iš žmogaus „ištraukti“ visą reikalingą informaciją apie jo gabumus.