Smėlio dėžės – ką reikia žinoti prieš perkant?

Lauryna/ September 26, 2019/ Informacija/

Vis dažniau ir dažniau šiuolaikinis jaunimas laiką leidžia namuose. Naujosios technologijos tokios kaip mobilieji telefonai, kompiuteriai ar planšetės atima didžiąją dalį jų laisvo laiko, o išėjimai į kiemą pažaisti su draugais tampa vis retesni. Žinoma, negalima neigti jog visi elektroniniai įrenginiai nedaro teigiamos įtakos.Taip, jie padeda greičiau išmokti naujas kalbas žaidžiant žaidimus, susipažinti su pasaulyje vykstančiomis aktualijomis. Tačiau, vaikai ir jų tėveliai neturėtų pamiršti ir lauko žaidimų bei kitų atrakcijų, kurios vaikui suteikia kitokią sampratą, padeda atsipalaiduoti bei praleisti laiką gamtoje.

Smėlio dėžės žaidimams lauke

Kalbant apie lauko žaidimus, kaip ir anksčiau, taip ir dabar vienas populiariausių lauko žaidimų yra smėlio dėžė. Jų pardavimai kiekvienais metais vis auga. Dar vasarai neprasidėjus, tėveliai jau skuba pirkti smėlio dėžės savo atžaloms, kurioje jis galėtų fantazuoti bei statyti gražiausius ir didžiausius miestus iš smėlio. Tačiau visada yra bet… Šiuo atveju, nors ir smėlio dėžės yra vienas dažniausiai perkamų lauko žaidimų vaikams, jose gali tykoti pavojai – mikrobai, aštrūs kampai ar atpleišėjusios medienos kraštai. Būtent dėl šios priežasties, smėlio dėžę savo vaikui reikia rinktis itin atidžiai, atsižvelgiant į šiuos pagrindinius aspektus:

  • Dėžę reikia rinktis pagal vaiko amžių; Jeigu perkate smėlio dėžę vaikui, kuriam yra ne daugiau 3 metų, rinkitės nedidelę, pastatomą, spalvotą smėlio dėžę. Taip pat, svarbu jog dėžė nebūtų per gili, o jos rėmas ne per aukštas. Dėžė turi būti tokio dydžio, kad jis pats galėtų į ją įlipti ir išlipti. Na, o jeigu jūsų vaikas vyresnis nei 3 metai, rinkitės medines ar plastmasines dėžės.
  • Vienas svarbiausių aspektų – saugumas; Pirkdami smėlio dėžę įsitikinkite jog jos pagrindas, aikštelė aplink ją bei pati smėlio dėžė nekelia grėsmės vaiko saugumui bei sveikatai. Saugios ir patikimos dėžės yra gaminamos iš nekenksmingų medžiagų, o danga aplink ją būna išklota minkšta danga, kuri apsaugo vaikus nuo sužalojimų nukritus ar kitaip užkliuvus šalia dėžės.
  • Higiena; Kaip jau minėjome pačioje pradžioje, netinkamai prižiūrimoje smėlio dėžėje gali pradėti kauptis mikrobai, bakterijos, kurios gali sukelti įvairias ligas mažam vaikui. Taigi, užtikrinkite, kad jūsų vaikas žaidžia sterilioje, ne užterštoje dėžėje. Nepamirškite, jog smėlį reikia keisti reguliariai. Jis sušlampa, į jį gali ateiti lauke gyvenantys gyvūnai. Puikus sprendimas – uždengiamos smėlio dėžės (daugiau informacijos: darom.lt/smelio-dezes-su-dangciu). Turint tokią dėžę, ją galėsite uždengti nakčiai ir nesijaudinti, kad smėlis sušlaps ar bus kaip kitaip užterštas tuo metu, kai ji yra nenaudojama.