Ar grožio industrijos verslas vis dar populiarus?

Lauryna/ October 15, 2019/ Informacija/

Grožio salonų verslas Lietuvoje anksčiau nebuvo toks populiarus. Buvo galima rasti vos keletą grožio salonų viso miesto mastu. Tačiau atgavus nepriklausomybę, grožio salonai pradėjo atsidarinėti vienas po kito. Tačiau jie buvo įsteigiami ne kaip profesionalus verslas, o kaip paslauga turtingiems, įtakingiems Lietuvos gyventojams. Taip buvo todėl, nes grožio industrijos sričių verslo plėtrai trukdė plėstis nepasiturinti visuomenė bei mokestinė valdžios politika. Tuo metu, paslaugos buvo per brangios žemesnės klasės (luomų) gyventojams. Naujieji laikai – visa ko pokytis. Dabar, žengdami Vilniaus ar kito miesto gatvėmis, grožio salonus galime pamatyti netgi vieną šalia kito. Tai kas gi pasikeitė ir ar kurti grožio industrijos verslą dar gali būti pelninga?

grozio salonas
Ne paslaptis, konkurencija grožio industrijos rinkoje yra labai didelė. Vien šiandien būtų galima suskaičiuoti daugiau nei 600 stabiliai veikiančių grožio salonų. Dauguma jų yra bendriniai, bet yra nemaža dalis ir specializuotų salonų. Pavyzdžiui: teikiančių tik kirpimo paslaugas, antakių korekcija – dažymą, nagų dailę ir t.t. Tačiau faktas – grožio industrija niekada nemirs. Jeigu savo išvaizda anksčiau rūpindavosi pagrinde tik moterys, dabar jai daug dėmesio pradėjo skirti ir vyrai.

Ar grožio salonai gali užsidirbti?

Tikrai taip. Yra teigiama jog grožio srities specialistės per valandą uždirba daugiau nei kitų sričių darbuotojai. Taip jau yra, kad už savo išvaizdos pokyčius bei patobulinimus žmonės yra linkę mokėti tiek, kiek jų bus prašoma. Tačiau šioje vietoje atsiranda viena problema. Kadangi grožio paslaugas teikiančių salonų yra labai daug, klientai labai atidžiai renkasi specialistus bei patį grožio saloną.

Neretai būna atidaromi salonai ir girdime jog po metų jie jau užvėrė duris. Kodėl taip nutinka?
Grožio salono savininkai neįvertina konkurencijos. Nesistengia sukurti unikalumo, suteikti kokybiškas paslaugas pasamdant profesionalius darbuotojus, nepasirūpina aplinka bei klientų gerove.

Kaip išsiskirti?

Svarbu unikalumas ir kokybiškos paslaugos. Na, o taip pat, klientai vertina:

  • Meistrą. Vizažistas, plaukų stilistas ar kitas specialistas yra pagrindinis vertinimo kriterijus. Jis turi atsižvelgti į kliento lūkesčius, pasiūlyti geriausią paslaugą;
  • Aplinka. Kai einame palepinti save ir savo išvaizdą, tikrai norisi laiką skirta sau praleisti gražioje aplinkoje. Būtent dėl šios priežasties žmonės yra linkę rinktis gražiau, jaukiau įrengtus grožio salonus. Jaukiai įkurto salono pavyzdys: https://www.grozionamaisfinksas.lt/
  • Paslaugos laikas. Šiuolaikiniai žmonės visur skuba. Todėl ir paslaugos jiems turi būti atliekamos per įmanomai trumpiausią laiką.
  • Kaina. Jeigu atsidarysite saloną, kuriame kainos bus dvigubai didesnės nei rinkoje, greičiausiai sulauksite mažiau klientų. Salone lankysis daugiau sau galintys leisti klientai. Svarbu, kad kainos būtų adekvačios.