Perkate vaikui lovą: į ką atkreipti dėmesį renkantis?

administratorius/ October 21, 2019/ Informacija/

Kūdikiai auga labai greitai ir net nepastebėsite, kai numylėta kūdikio lovytė pasidarys per maža, ar mažylis pradės intensyviai bandyti išsiropšti iš jos per šoninį kraštą. “Išaugus” kūdikiui savo lovytę, tėvai pradeda naujosios lovos paieškas. Būkime atviri, išsirinkti geriausią lovą, skirtą mūsų mažiesiems išdykėliams, šiais laikais nėra lengvas darbas. Baldų rinkoje lovų vaikams pasirinkimas yra didžiulis ir pasiklysti jame lengva. Tačiau žinant svarbiausius aspektus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis, šis darbas tampa kur kas lengvesniu. Lovos vaikams, nesvarbu, ar jos įsigytos parduotuvėje, internetu ar kaip naudotos, tiesiai iš kitų tėvelių rankų, pirmiausia turėtų atitikti žemiau išvardytus kriterijus:

  1. Saugumas

Lovos rėmas turi būti tvirtas, neturėti aštrių kampų ar kitokių detalių, į kurias vaikas galėtų susižeisti. Nepamirškime, kad vaikas savo lovoje ne tik miega, tačiau ir žaidžia, o kai kurie iš jų savo lovose mėgsta pašėlioti arba rėmo tvirtumą išbando šokinėdami lovoje lyg ant batuto. Kuo tvirtesnį lovos rėmą išsirinksite, tuo mažesnė tikimybė, kad ateityje jį reikės keisti.

Lova turi būti neaukšta, kad vaikui būtų patogu į ją įlipti ir išlipti, taip pat tai sumažintų galimų susižeidimų tikimybę, jei vaikas iš jos kristų.

Lovos rėmo gamybai turi būti naudojamos netoksiškos, t.y. sveikatai nekenksmingos medžiagos.  Pirkdami vaikui lovą pasidomėkite, iš kokių medžiagų ji yra pagaminta, kokie dažai, klijai, kokia mediena buvo naudota ir ar šios medžiagos neveiks neigiamai vaiko sveikatos.

Jeigu miegodamas vaikas būna neramus ar daug vartosi, tikrai reikėtų pamąstyti apie apsauginius turėklus, kurie tvirtinami prie lovos ir apsaugotų vaiką nuo iškritimo iš lovos. Svarbu, kad šie turėklai būtų pritvirtinti iš abiejų lovos kraštu, net jei pati lova yra pastatyta prie sienos, kad vaikas vartydamasis neįstrigtų tarp lovos ir sienos.

  1. Patogumas

Rekomenduotina pirkti lovą ir čiužinį kartu, kad būtumėte tikri, kad čiužinys yra tinkamas (ne per trumpas ar per siauras). Bet kokie tarpai tarp čiužinio ir lovos rėmo kelia pavojų, kad vaikas juose gali įstrigti.

Lovos čiužinys turi būti pagamintas iš natūralių sudedamųjų medžiagų, pasižymėti antialerginėmis savybėmis. Svarbu, kad būtų pasirinktas tinkamo kietumo čiužinys, nes tai turi didelės įtakos teisingam mažylio stuburo vystymuisi. Tokio amžiaus vaikams labiausiai tinkami čiužiniai su kokoso užpildu.

  1. Funkcionalumas

Lovos su „augimo“ funkcija, auga kartu su vaiku. Įsigijus tokį baldą galima nemažai sutaupyti, nes vaikui augant, nereikia pirkti naujos lovos, pakanka atsukti kelis senosios lovos varžtus ir lova transformuojasi į didesnį baldą.

Lovose, turinčiose patalynės dėžę arba stalčius, yra daug papildomos erdvės susidėti daiktams. Tokį lovos funkcionalumo variantą turėtų svarstyti, ypač tie tėvai, kurie susiduria su vietos daiktams trūkumu. 

Dviaukštės lovos yra  puiki alternatyva, jei auginate vaikus, kurie dalijasi kambariu. Toks pasirinkimas leidžia sutaupyti vietos ir pinigų. Svarbu paminėti, kad saugumo sumetimais, tokios lovos antrame aukšte nerekomenduojama miegoti vaikui, kuris yra jaunesnis nei 6 metai.

Vyresniems vaikams siūlytinas dviaukštis komplektas, kurio antrame aukšte yra lova, o pirmame – stalas, spinta arba vieta žaidimams. Tokių baldų pagrindinis privalumas yra optimalus kambario erdvės išnaudojimas, kuris leidžia sutaupyti daug erdvės.