Kada įmonėms duomenis verta perkelti į „debesis“?

administratorius/ March 25, 2020/ Informacija/

Laikai, kuomet svarbią informaciją laikėme CD diskuose ar USB atmintukuose, jau beveik pamiršti. Kaip ir visose kitose srityse, IT pasaulyje taip pat atsiranda patogių ir  vartotojams naudingų naujovių. Viena tokių – „debesų“ (angl. „cloud“) platformos informacijos saugojimui. Vis dažniau ne tik individualūs vartotojai, bet ir verslo subjektai pasirenka būtent šį informacijos saugojimo būdą. Kada ir kodėl įmonėms verta duomenis perkelti į „debesis“? Pabandykime atsakyti.

  • Patogumas

„Debesų“ naudojimas ypač patogus. Norint sukurti, išsaugoti ir redaguoti failą „debesyse“ nereikia diegti jokių programų kompiuteryje ar kitame įrenginyje. Be to, „debesyje“ sukurtas failas kompiuteryje neužims jokios vietos, kaip pavyzdžiui, dokumentų kūrimas ir informacijos saugojimas juose.  Kitas patogus privalumas yra tas, kad „debesyse“ esančią informaciją galima skaityti bei redaguoti ne tik naudojantis kompiuteriu, bet ir planšetiniu kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu. Vieta, iš kurios jungiamasi prie „debesies“ taip pat neturi jokios reikšmės, tereikia interneto ryšio.

  • Saugumas

Dažnai įmonės  „debesyse“ saugo svarbią bei konfidencialią informaciją, tad saugumo rodiklis yra labai svarbus. Rinkdamiesi informacijos saugojimo „debesyse“ paslaugos tiekėją, atidžiai perskaitykite duomenų tvarkymo sutartį bei taikomą saugumo politiką. Patikimų paslaugų tiekėjų sąlygos dažniausiai atitinka aukščiausius saugumo reikalavimus. O jei pageidaujate papildomos jūsų įmonės duomenų apsaugos, pasinaudokite sprendimais, kurie apsaugo kompiuterius, mobiliuosius įrenginius  bei įmonės serverius nuo kenkėjiškų programų. Aukščiausią duomenų apsaugą suteikiančius pasiūlymus galite rasti čia : https://www.kaspersky24.lt/kaspersky-endpoint-security-for-business-select

  • Platus paslaugų pasirinkimas

Yra daugybė duomenų sinchronizavimo ir saugojimo „debesyse“ galimybių. Tai padaryti galite netgi nemokamai, naudodami Google Drive, Dropbox ar kitas platformas. Tačiau įmonės dėl saugumo ir didesnės talpos galimybių, dažniau renkasi mokamus ir daugiau privalumų teikiančius šių paslaugų tiekėjus.