You are currently viewing Ką turėtumėte žinoti apie naujų darbuotojų paiešką?

Ką turėtumėte žinoti apie naujų darbuotojų paiešką?

  • Post author:
  • Post category:Darbas

Naujų darbuotojų paieška – svarbus įmonės veiklos procesas, skirtas sustiprinti komandą aukštos kvalifikacijos specialistais, galinčiais įmonei kurti pridėtinę vertę. Pažymėtina, kad konkurencija dėl talentingų ir kvalifikuotų specialistų nuolat auga, todėl naujų darbuotojų paieška savaime nėra labai lengvas procesas.

Kas gali atlikti naujų darbuotojų paiešką?

Taisyklės, kuri griežtai reglamentuotų, kas turi atlikti darbuotojų paiešką, nėra. Naujų darbuotojų paiešką gali atlikti ir įmonės žmogiškųjų išteklių specialistai, ir darbuotojų paieškos įmonės. Ją sėkmingai gali atlikti ir komandos ar padalinio vadovas, jei turi reikiamas kompetencijas ir laiko resursų tai atlikti. Kadangi abiejų kartais ar dažnai trūksta, dažniausiai šiuo klausimu įmonėje rūpinasi žmogiškųjų išteklių specialistai / personalo verslo partneriai / atrankų specialistai ir pan. Jeigu neturite žmogiškųjų išteklių specialistų, galinčių kokybiškai ir greitai atlikti darbuotojų paieškos procesus, vertėtų pamąstyti ir apie pagalbą iš šalies. 

Kodėl naujų darbuotojų paieškai turėtų būti skiriamas didesnis dėmesys?

Naujų darbuotojų paieškai turėtumėte skirti daugiau dėmesio tam, kad galėtumėte į savo komandą pritraukti tokius specialistus, kurie būtų motyvuoti pas jus dirbti bei būtų pajėgūs greitai įsilieti į darnią, ilgai dirbančią komandą. Pažymėtina, kad įdarbinus tinkamą specialistą, komanda visą dėmesį gali skirti ilgalaikių tikslų realizavimui, tada pastebimai mažėja darbuotojų kaita, o įmonė sutaupo ne tik finansinių išteklių, bet ir laiko.

Ką reikėtų atlikti, ieškant naujų darbuotojų?

Prieš pradedant naujų darbuotojų paiešką, derėtų išsigryninti savo poreikius, t. y., tiksliai žinoti, kokias kompetencijas turinčių specialistų jums iš tikrųjų reikia. Naujų darbuotojų paieška neturėtų būti padrikas procesas, o tai reiškia, kad turėtumėte iš anksto susidaryti tinkamiausių specialistų paieškos, pritraukimo bei vertinimo strategiją. Atsižvelgiant į tai, kad darbuotojų, greičiausiai, reikia dabar arba netolimoje ateityje, turėtų būti nustatyti aiškūs atrankos terminai. Žinoma, nevalia pamiršti ir kokybiškų darbo skelbimo parengimo bei jų sklaidos etapo, nes tai viena iš priemonių, padedančių sužadinti kandidatų susidomėjimą. Pritraukus kandidatus, įskaitant tuos, kuriuos pavyko „sumedžioti“, panaudojant „galvų medžioklės“ metodą, bus būtina atlikti jų vertinimą bei atranką.

Kas yra „galvų medžioklė“?

Pastaruoju metu terminą „galvų medžioklė“ galite išgirsti tikrai dažnai. Ar žinote, ką tiksliai jis reiškia? „Galvų medžioklės“ terminu yra apibrėžiamas tiesioginis personalo paieškos būdas, kuriam būtinas „medžioklės“ vykdytojo gebėjimas palaikyti aktyvų ilgalaikį kontaktą su konkrečiomis specialistų grupėmis. „Galvų medžioklė“, kaip viena iš personalo paieškos proceso dedamųjų, reikalauja žinių apie darbo rinką bei konkrečius verslo segmentus.

Koks yra „galvų medžioklės“ tikslas?

„Galvų medžioklė“ yra personalo paieškos būdas, kurio pagrindinis tikslas yra pritraukti darbuotojus, įskaitant vadovus, kurie dažniausiai nėra suinteresuoti naujo darbo paieška. Šie darbuotojai yra geriausi savo srities specialistai, pasižymintys itin aukštomis, o kartais net „nišinėmis“ kompetencijomis.Specialistų pritraukimas yra laikui imlus procesas, reikalaujantis specialių žinių, įgūdžių, metodų ir, žinoma, kontaktų bei pažinčių. Patikėjus „galvų medžioklę“ specialistams, taupomi įmonės personalo resursai.