You are currently viewing Kaip pasirinkti patikimą advokatą?

Kaip pasirinkti patikimą advokatą?

  • Post author:
  • Post category:Teisė

Gyvenime yra išties daug situacijų, kuriose gali prireikti profesionalo. Susidūrus su sveikatos problemomis mes kreipiamės į medikus, su teisinėmis – į advokatus. Advokato paslaugomis bent kartą per gyvenimą tenka pasinaudoti daugeliui. Advokato gali prireikti norint susituokti ar išsiskirti, norint, kad vaikai gautų alimentus ar net pasirašinėjant kažkokią svarbią sutartį. Tačiau tokiais atvejais iškyla didžiulis klausimas: o kaip pasirinkti patikimą ir profesionalų advokatą, pagal ką jį rinktis?

Į ką atkreipti dėmesį renkantis advokatą?

Susidarius tokiai situacijai, kad be advokato neįmanoma apsieit, reikia iš anksto nusimatyti kriterijus, pagal kuriuos jį rinksite. Advokatai Vilniuje ir bet kuriame kitame Lietuvos mieste dirba skirtingai. Vieni dirba kažkokiose kontorose, kiti valstybinėse įstaigos, o dar kiti privačiai. Nuspręskite iš anksto, kuris variantas jums yra priimtinas, keliantis didžiausią pasitikėjimą. Iš esmės kad ir kur dirbtų advokatas, tai tikrai nenulemia jo profesionalumo ar gerumo. Vis dėlto, tikriausiai bene didžiausias yra pasirinkimas advokatų Vilniuje, tad jei ši apskritis jums tinka – valio, pradėkite ieškoti advokato, kuris arčiausiai jūsų.

Teisininko paslaugos reikalauja kruopštumo ir raštingumo, todėl būtent vienas iš kriterijų, renkantis patikimą advokatą, toks ir turėtų būti. Juk šios srities specialistai rengia dokumentus, dalyvauja teismuose ir susirinkimuose, tad privalo būti raštingi ir kompetentingi.

Žinoma, yra svarbus išsilavinimas, baigti mokslai, stažuotės, advokato patirtis. Rinkdamiesi advokato paslaugas atsižvelkite į tai, kiek jis turi išsprendęs sėkmingų bylų. Nes, tikriausiai, kuo daugiau jų turėjęs, tuo turi didesnę patirtį, yra susidūręs su skirtingomis situacijomis.

Teisininko paslaugos gali būti dažnai susijusios tik su viena sritimi, bet nereiškia, kad jis negali specializuotis ir daugiau sričių. Vis dėlto, specializacija daugelyje sričių nėra rodiklis, rodantis, kad jis išmano jas visas, pasiklauskite išsirinkto advokato, kurioje srityje jis išmano daugiausiai.

Žinoma, kaina. Advokatų kaina yra įvairi. Ji priklauso nuo tokių aspektų, kaip advokato patirtis bei kitų. Rekomenduojame nesirinkti paties pigiausio, nes maža kaina tikrai nėra rodiklis, kuriuo labiausiai vertėtų remtis.

Nusistatę visus svarbiausius kriterijus, tokius kaip kaina, advokato profesionalumas ir patikimumas, patogus bendravimas, pradėkite ieškoti jums tinkančio ir patinkančio savo srities specialisto. Juk su tuo pačiu advokatu reikės susidurti ne kartą ir du, todėl rinkitės atsakingai.