You are currently viewing Kaip susikurti nepriekaištingą darbo erdvę?

Kaip susikurti nepriekaištingą darbo erdvę?

Darbo erdvė turi būti tinkamai suplanuota ir tvarkinga, nes aplinka, kurioje ketinate dirbti skatina jūsų susikaupimą ir efektyvumą. Čia pateiksime keletą idėjų darbo kambariui, kuriame galėsite mokytis, dirbti ar tiesiog ramiai ir patogiai skaityti knygą.

Kaip turėtų atrodyti darbo erdvė?

Nepritaikytas prie jūsų ūgio darbo stalas, nepatogi kėdė ar prastas apšvietimas ne tik mažina darbo efektyvumą, bet ir gali neigiamai paveikti psichinę bei fizinę jūsų sveikatą. Organizacinis chaosas neleidžia susikaupti, trikdo loginį mąstymą, sukelia dirglumą ir stresą. Tinkamas darbo ir mokymosi erdvės planavimas leis išlaikyti proto skaidrumą, kurio dėka kasdienių pareigų atlikimas bus malonesnis, greitesnis ir, svarbiausia, efektyvesnis. 

Darbo stalas ir patogi kėdė

Rašomasis stalas ir kėdė yra pagrindiniai elementai, kuriant patogią darbo vietą. Naudojant sofą ar lovą, ne tik sunku susikaupti, bet ir neįmanoma atskirti pareigų nuo laisvalaikio – vieta, kur jūs miegate, turėtų būti siejama tik su atsipalaidavimu, o ne darbu.

Daugeliui kyla klausimas, kokį darbo stalą pasirinkti. Šis baldas turėtų būti gerai pritaikytas jį naudosiančio žmogaus anatomijai. Vidutinio ūgio žmonėms tiks apie 70-75 cm aukščio stalas, o aukštesniems – 80-85 cm. Svarbiausia, kad ant stalviršio galėtumėte laisvai remtis alkūnėmis ir riešais.

Kėdės klausimas yra lygiai taip pat svarbus. Gražios skandinaviško stiliaus kėdės gali pamaloninti akį, tačiau jos yra labai nefunkcionalios ir neužtikrina patogaus atlošo. Dėl šios priežasties geresnis pasirinkimas bus reguliuojama biuro kėdė arba speciali kompiuterinių žaidimų žaidėjo kėdė, leidžianti palaikyti tinkamą stuburo padėtį.

Svarbus tinkamas apšvietimas

Jei jums įdomu, kaip tinkamai susitvarkyti savo darbo stalą, pradėkite nuo tinkamo lempos pasirinkimo. Tiek nepakankamas, tiek per ryškus apšvietimas kenkia akims. Darbo vietoje natūrali šviesa yra geriausia, tačiau ne visomis būsto sąlygomis galite tai sau leisti. Dėl šios priežasties turėtumėte įsigyti stalinę lempą. Dešiniarankiams šviesos šaltinis turi būti kairėje, kairiarankiams – priešingai. Dėl šios priežasties rašanti ranka neuždengs sąsiuvinio savo šešėliu. Sutemus darbo vieta turi būti gerai apšviesta ne tik staline lempa, bet ir lubų apšvietimu.

Jei darbo ar mokslų metu jums dažnai reikia žiūrėti į kompiuterio ekraną, tačiau kambario langai yra išdėstyti labai nedėkingoje vietoje, t. y. pro juos tiesiogiai į kompiuterio ekraną spigina saulė, jums gali praversti žaliuzės ar roletai. Šiandien rinka mums gali pasiūlyti begalę skirtingų pasiūlymų: nuo klasikinių užuolaidų bei žaliuzių iki romanečių bei foto roletų. Kaip atrodo pastarieji, galite pamatyti čia.

Nuolatinė tvarka

Kaip turėtų atrodyti darbo stalas? Visų pirma, jis turi būti švarus. Dėl šios priežasties pokyčius savo aplinkoje verta pradėti nuo valymo. Kai kurių tyrimų duomenimis, rašomojo stalo būklė gali turėti įtakos jūsų dirglumui ir netgi sukelti stresą. Ypač jei tvyro chaosas ir netvarka dokumentų krūvos, panaudotų kavos puodelių ir išmėtytų rašymo priemonių pavidalu. 

Kaip elgtis karštą vasaros dieną?

Kad kaitinanti saulė nesumenkintų jūsų produktyvumo dirbant, siūlome darbo kambaryje turėti kondicionavimo sistemą ar bent jau pastatomą kondicionierių – vėjelį.
O jei mėgstate dažnai vėdinti patalpas, rekomenduojame įsigyti apsauginius langų tinklelius. Tinklelis nuo uodų bei kitų skraidančių vabzdžių apsaugos jus nuo nekviestų svečių, kurie darbo kambaryje tik blaškytų jūsų dėmesį ir erzintų.