You are currently viewing Kodėl žmonės akimirksniu pamėgsta jūros gėrybes?

Kodėl žmonės akimirksniu pamėgsta jūros gėrybes?

Viduržemio jūros virtuvė turi savo taisykles. Viena svarbiausių taisyklių yra platus įvairiausių jūros gėrybių naudojimas. Ar kada nors susimąstėte, kodėl, pavyzdžiui, italai jas taip pamėgo? Šiame straipsnyje mes pamėginsime atsakyti į šį klausimą.

Kas yra jūros gėrybės?

Vikipedijoje esantis jūros gėrybių, dar kitaip žinomų kaip frutti di mare, apibrėžimas mums sako, kad tai yra visi valgomieji vėžiagyviai ir moliuskai, kurie randami jūrose ir kuriuos žmogus įvairiais būdais paruošia valgymui. Šis apibrėžimas gal ir nėra pats tiksliausias, bet tikrai suprantamas ir aiškus: turime reikalą su, tikrąją to žodžio prasme, gėrybėmis, kurias žmonės šimtmečius laikė vertingomis. Tarp dažniausiai vartojamų jūros teikiamų dovanų yra: kalmarai, midijos, vėžiai, omarai, aštuonkojai, krabai, krevetės, austrės, šukutės, japoniniai moliuskai (įsigyti galite čia: https://fishwish.eu/produktas/japoniniai-moliuskai-300-g/) ir daugelis kitų.

Kodėl jūros gėrybės yra tokios populiarios?

Kalbant apie Apeninų pusiasalio, ypač pietų Italijos, gyventojus, atsakymas į šį klausimą paprastas: jūros gėrybės yra lengvai pasiekiamos ir prieinamos. Tačiau verta paminėti, kad jos taip pat yra Indijos, Vietnamo, Japonijos ir Australijos virtuvės pagrindas. Todėl iškart kyla klausimas, kodėl frutti di mare užkariauja ne tik visą Europą, bet ir tokias tolimas Italijai šalis? Paslaptis yra jūros gėrybių maistinėje vertėje.

Įvairių, su maistu ir mityba susijusių ekspertų tyrimai rodo, kad jūros gėrybės yra itin sveikas maistas. Viduržemio jūros žuvys yra vienos labiausiai vertinamų ir sveikiausių pasaulyje dėl didelio kiekio nesočiųjų riebalų rūgščių iš Omega-3 atsargų. Jūros gėrybės – tai mėsa, kurioje itin gausu baltymų, jodo, seleno, taip pat gausu B grupės vitaminų.

Lietuviai taip pat ima ,,prisijaukinti” vis įvairesnes jūros gėrybes. Krevetės ir midijos – yra vienos populiariausių jūros gėrybių Lietuvoje.

Kokie yra frutti di mare vartojimo pranašumai?

Jūros gėrybių valgymo privalumas yra tai, kad jos mažina cholesterolio kiekį – tai moksliškai įrodytas faktas. Be to, būtent dėl šios priežasties jūros gėrybės apsaugo nuo aterosklerozės. Reguliarus frutti di mare vartojimas taip pat yra tinkamo kraujotakos sistemos veikimo garantas. Juose esančios maistinės medžiagos užtikrina tinkamą kraujospūdžio palaikymą. Supraskite vieną, kai kalbame apie jūros gėrybių vartojimą – kraujagyslės ir pati širdis tikrai veiks daug geriau nei valgant gyvulinės kilmės maistą.

Pastaraisiais metais buvo aptiktas ir kitas teigiamas poveikis mūsų organizmams, susijęs su jūros gėrybių vartojimu. Remiantis amerikiečių mokslininkų tyrimais, jūros gėrybės neabejotinai atitolina tokios bjaurios ligos kaip Alzheimerio išsivystymą. Taip yra dėl to, kad jose esantys mineralai ir maistinės medžiagos gerina mąstymo efektyvumą, ypač vyresnių nei 50 metų žmonių grupėje, bei atmintį!

Kur įsigyti?

Šiais laikais labai aktualus ekologijos klausimas kone visuose gyvenimo žingsniuose. Ne iš imtis ir jūros gėrybių produktai. Kai mūsų planeta ir toliau kasmet yra alinama neatsakingų verslų, ypatingai svarbu rinktis sveiką, natūralų ir neužterštą maistą. Tai galioja ir maistui iš mūsų planetos vandenynų bei kitų vandens telkinių.

Kasdien vis sunkiau rasti ekologiškos žuvies bei jūros gėrybių, todėl Lietuvoje, kaip ir kitose pasaulio valstybėse, kuriasi atsakingi ir sąmoningi mažesni verslai, kuriems ekologija ir tvarumas yra vertybės bei prioritetai. Todėl jūros gėrybes ir žuvį pirkite būtent iš tokių parduotuvių.