Ar verta versle naudoti CRM sistemą?

Lauryna/ April 22, 2016/ Komunikacijos/

CRM sistemos dažnai naudojamos didesnėse įmonėse tuomet, kai sunku suvaldyti didelius informacijos srautus – tai palengvina kasdieninį darbą, padeda nepamiršti svarbių užduočių ir palengvina bendradarbiavimą su klientais. Už šių trijų raidžių slepiasi pagrindinė sistemos funkcija, kuri angliškai skamba „Customer Relationship Management“, kas išvertus reikštų ryšių su klientais valdymą. Vis dėl to, prieš įdiegiant tokią sistemą savo kompanijoje, iškyla pagrindinis klausimas – ar verta tai daryti?

Vyrauja nuomonė, jog visą reikiamą informaciją galima valdyti ir patiems – tam gali pasitarnauti įvairūs algoritmai, lentelės ir mūsų pačių smegenys. Vieno teisingo atsakymo CRM sistema nepateikia, ji tik padeda analizuoti visą informaciją, o investuoti į šią programą reikia nemažai, todėl vertėtų apsvarstyti, ar tikrai sugebėsite išnaudoti visas CRM sistemos teikiamas funkcijas – galbūt visa tai galima padaryti ir patiems. Net ir puikiai mokant naudotis šia programa, svarbu mokėti tinkamai panaudoti gautą informaciją, tokiu būdu užsitikrinant, jog iš programos bus išgaunama maksimali nauda.

Tais atvejais, kai informacijos išties daug, kaupti ją vienoje vietoje būtų tikslinga – šioje sistemoje matysis visa kliento pirkimų istorija, jo elgesys ir naudojantis gaminiu, o kartu su šia informacija susiformuos ir automatinės ataskaitos, kurios lengviau padės priimti galutinius sprendimus. Pagreitinsite dokumentų ar kontaktų paiešką, kadangi viskas bus vienoje vietoje, todėl logiška, jog darbas bus kokybiškesnis ir efektyvesnis. CRM programos dėka galima suformuoti ir išsiųsti gausybę laiškų klientams su įvairiais pasiūlymais, todėl nereikės ieškoti kitų alternatyvų šiam darbui atlikti.

Ar verta įsigyti šią sistemą, reikėtų perfrazuoti į klausimą, ar Jūsų įmonei šios sistemos reikia – tais atvejais, kai informacijos srautus suvaldyti įmanoma ir kitais būdais, vertėtų susidėlioti visus pliusus ir minusus, tačiau jeigu darbe vyrauja chaosas ir susitvarkyti darosi vis sunkiau – CRM sistema tikrai palengvins Jūsų darbą ir pasiūlys naujų galimybių.