Konvejeriai ir rekordas atnešė „Ford“ kompanijai sėkmę

administratorius/ February 8, 2016/ Koncernai, grupės, Pramonė, Sėkmingo verslo istorijos/

Viskas prasidėjo 19 amžiaus pradžioje, 1903 metais, kai Henry Ford Jungtinėse Amerikos Valstijose, kartu su 11 kitų investuotojų, įkūrė „Ford Motor Company“, kuri dabar dažniausiai vadinama tiesiog „Ford“ korporacija. Per ilgą laiką (113 metų) 8 kartus keitėsi „Ford“ logotipas. Verta paminėti du dalykus, kurių dėka „Ford“ jau ilgiau nei amžių sėkmingai ir pelningai gyvuoja (dabar „Ford“ kompanija automobilių pramonėje yra trečia pagal dydį pasauliniu lygmeniu tarp automobilius gaminančių kompanijų).

Ford logotipas

Pirmoji „Ford“ sėkmės recepto sudedamoji dalis — greičio žemėje rekordas
Henry Ford sukūrė tokį automobilį, kuriuo 1 mylią (maždaug 1,609 kilometro) įveikė per 39,4 s. Tuo metu to pakako, kad pagerintų greičio žemėje rekordą. Toks įvykis atkreipė visuomenės dėmesį ir susilaukė teigiamų įvertinimų. Visi norėjo būti ratuoti ir greiti. Tai buvo puikus startas.

Ford motor company

Antroji „Ford“ sėkmės recepto sudedamoji dalis — konvejeriai
Praėjus vienam dešimtmečiui po „Ford Motor Company“ atidarymo (1913 metais), Henry Ford’ui kilo geniali, kaip vėliau paaiškėjo ir komerciškai sėkminga, idėja: automatizuoti gamybos procesus įdiegiant juostinius konvejerius. Konvejeriai jau buvo išrasti anksčiau, tačiau tokios, pelną nešančios, sėkmės konvejeriai susilaukė tik po to, kai jie buvo imti naudoti automobilių gamyboje. Konvejeris leido ženkliai padidinti gamybos apimtis. Nors visi nuopelnai dažniausiai oficialiai yra priskiriami H. Ford’ui, tačiau remiantis istoriniais šaltiniais galima daryti išvadą, jog prie idėjos gimimo, vystymo ir įgyvendinimo prisidėjo ir keli Ford’o darbuotojai, o galbūt net ir investuotojai. Po penkių metų (1918) pusė Jungtinių Amerikos Valstijų gatvėmis važiuojančių automobilių buvo Ford Model T. Dar po 9 metų jau buvo pagaminta 15 milijonų tokio modelio automobilių.

Ford Model T pagamintas ant juostinio konvejerio

„Ford“ 1929—1933 m. išgyveno Didžiąją ekonominę krizę (dar vadinamą depresija) ir įsitvirtino tarp pasaulio stipriausių ir įtakingiausių automobilių gamintojų.