Ar sudėtinga įsteigti įmonę Lietuvoje, jeigu esi ne ES pilietis?

Lauryna/ December 16, 2016/ Konsultavimas/

Įsteigti įmonę Lietuvoje galima per kelias dienas. Tai gali kainuoti mažiau nei šimtą eurų ir jokio galvos skausmo. Tačiau jeigu esi Baltarusijos, Rusijos ar kitos Europos Sąjungai (ES) nepriklausančios valstybės pilietis teks įveikti daug daugiau sunkumų ir išnarplioti gana tvirtai suregztą painiavą.

Galimybės
Lietuvoje įmonės steigimas galimas įvairiais būdais. Užsieniečiai gali nusipirkti verslą, įsteigti savo užsienyje esančio verslo filialą, susijungti su Lietuvoje registruotais verslo partneriais ir t.t.
Viena iš populiariausių praktikų – įmonių pardavimas. Kuomet Lietuvoje registruota įmonė parduodama užsieniečiui. Vis dėlto, reiktų nepamiršti, kad net ir tokia situacija negalės būti sumodeliuojama, jeigu naujasis verslo savininkas neregistruos gyvenamosios vietos ir atvykimo į Lietuvą.
Kita vertus, Europos Sąjungos piliečiui įmonės steigimas kur kas paprastesnis ir iki šešių mėnesių ją vykdyti gali ne toje šalyje, kurioje gyvena.

Procedūra
Įmonės steigimas registru centras nėra vienintelė galima juridinio asmens įregistravimo vieta. Visiškai kasdieninė praktika įmonės steigimas internetu. Tai paprasčiau ir pigiau, tačiau ar greičiau? Iš tiesų įmonės steigimas reikalauja įgūdžių ir specifinių žinių. Jų dėka galite sutaupyti ir visus teisinius formalumus atlikti sparčiai.
Todėl jeigu dvejojate ar žinoti visą procesą ir ar turėsi tiek laiko, bei jėgų kiek reikės formalumams užpildyti, geriau nesigaluoti, o patikėti šį darbą specialistams. Teisininkų įsteigtų konsultacinių įmonių komandos Jums mielai pagelbės sutvarkyti visus formalumus už simbolinį mokestį.

Pinigai
Visose valstybėse įmonės steigimo etapai turi savo įkainius. Bendra įmonės steigimo kaina priklauso nuo pasirinkto juridinio asmens teisinės formos. Paprasčiausia ir pigiausia įmonės steigimas yra filialo įregistravimas, t.y. pateikiami duomenys Mokesčių mokėtojų registre ir Pridėtinės vertės mokesčių mokėtojų registre.

Dažnai klausiama ar galima steigti ne vieną filialą, o net kelis. Tarkim, filialo, kaip įmonių steigimas Kaune ir antro filialo, kaip įmonės steigimas Klaipėda. Atsakymas yra vienareikšmiškai taip. Užsieniečius turėtų dominti ne tik įmonių steigimas Vilniuje, tačiau gali būti pasirinktas bet kuris mūsų šalies regionas.