Įtariate odos vėžį? Kada verta konsultuotis?

Migle/ January 25, 2017/ Konsultavimas/

Tikrai niekam ne paslaptis, kad odos vėžys šiais laikais yra viena iš dažniausiai pasitaikančių ligų ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Nuo šios ligos Lietuvoje kasmet miršta vis daugiau žmonių, tiek jaunų, tiek ir senų. Ši liga nėra nepagydoma, svarbiausia pradėti gydymą laiku. Gydytojai sako, kad laiku diagnozuotas odos vėžys yra tikrai išgydomas, tad kada verta konsultuotis?

Jeigu įtariate odos vėžį – konsultuokitės

Informaciją apie tai kaip atrodo odos vėžys, kokie yra odos vėžio simptomai bei profilaktika – turėtų žinoti kiekvienas žmogus. Jeigu žmogus įtaria, kad jam gali būti odos vėžys, privalo kuo skubiau kreiptis į medikus, kad šie laiku diagnozuotų ligą ir pradėtų gydymą. Tad, kokie yra odos vėžio simptomai?

Odos vėžio simptomai:

  • Ant kūno atsiradusios dėmės, kurios bėgant laikui kinta didėja, keičia formą, gali prognozuoti odos vėžį;
  • Jeigu oda tampa gruoblėta, pasikeičia jos struktūra, gali būti, kad žmogui yra odos vėžys;
  • Jeigu sritiniai limfmazgiai padidėja, atsiranda opelės su gelsvu šašu – supraskite, kad kažkas su jūsų oda yra ne taip;
  • Jeigu pastebite odos mazgelį su voleliu – kreipkitės į specialistą;
  • Atsiradęs kremzlės kietumo odos mazgelis.

Šie ir panašūs simptomai įspėja žmones apie galimai atsiradusią ligą, dėl šios priežasties būtina simptomų neignoruoti ir kuo skubiau užsirašyti konsultacijai pas gydytoją.

Kaip išvengti odos vėžio?

Kaip išvengti odos vėžio? – šis klausimas gali kilti daugeliui žmonių. Tikrai klaidinga manyti, kad odos vėžio, kaip ir kitų ligų, išvengti įmanoma tik propaguojant sveiką gyvenimo būdą. Vis dėlto, jis tikrai gali turi įtakos tam tikrų ligų, o taipogi ir odos vėžio atsiradimai. Svarbiausia yra vengti vėžio sukelėjų, tokių kaip UV spinduliai, kosmetikoje esantys parabenai, maiste esantys konservantai, intensyvi radiacija. Žmonės, turintys nemažai apgamų, turėtų juos išsitirti.

Odos vėžio tyrimai

Odos vėžio tyrimai yra atliekami įvairiose gydymo įstaigose. Jeigu įtariate, kad jums yra ši liga, kreipkitės į gydytoją. Dažniausiai odos vėžio tyrimai nieko nekainuoja, tačiau tai gali priklausyti nuo įstaigos, į kurią kreipėtės. Vis dėlto, sveikata yra didžiausias žmogaus turtas, dėl šios priežasties negalima gailėti pinigų, būtina konsultuotis ir padaryti viską, kad išgytumėte.