Karjeros konsultavimas padeda susirasti darbą

Migle/ April 28, 2017/ Konsultavimas/

Visi žmonės yra skirtingi: skiriasi jų charakteriai, išvaizda, gyvenimo būdas, asmeninės savybės. Dėl žmonių skirtumo vieniems susirasti darbą yra lengva, tai nereikalauja iš jų daug pastangų, o kitiems sekasi daug sunkiau. Kartais net ir profesionalai yra užsiskleidę, bijo save išreikšti, galbūt nemoka, dėl šios priežasties darbo pokalbio metu pasirodo netinkamai ir jų nepriima į norimą vietą. Vieni nusimena ir ieško lengviausios išeities, mažiau patinkančio darbo, kiti anaiptol – užsibrėžia tikslą ir siekia būti kuo aukštesnėje pozicijoje. Visa tai priklauso nuo žmogų supančios aplinkos, šeimos, draugų, juk visa tai suformavo jo chatakterį, įpročius, būdą. Nuo to priklauso ar žmogus nebijos išreikšti saves, ar geriau palauks, kol tai padaris kas nors kitas ir tiesiog tyliai susigūžes pažiūrės.

Kaip gauti išsvajotą darbą?
Kaip gauti išsvajotą darbą jeigu žmogus nemoka savęs pateikti. Kaip įsiteikti darbdaviui, kaip parodyti, kad esi profesionalas, kaip pademonstruoti savo geriausias savybes – to klausia ne vienas žmogus. Jeigu svajonių darbas yra pasiekiamas ranka, tačiau norint jį gauti, reikia pereiti atranką. Šioje situacijoje gali pagelbėti karjeros konsultavimas ir karjeros konsultantai.
Jau nuo mokyklos laikų visi yra mokomi, kad gyvenimo aprašymas ir motyvacinis laiškas darbo pokalbyje gali nulemti labai daug ką. Be abejonės, juk darbdavys iš to sprendžia ar jus aplamai pasikviesti į darbo pokalbį, be abejonės tai ne viskas, yra kur kas daugiau svarbių sudedamųjų dalių. Tačiau apie tai profesionaliai gali patarti ir konsultuoti karjeros konsultantai.
Vis dėl to, koks gyvenimo aprašymas ir motyvuojantis laiškas gali atnešti didžiausia naudą, o ne priešingai, pakišti koją. Gyvenimo aprašymas turi būti konkretus, jame turi atsispindėti svarbiausi jūsų gyvenimo ir karjeros faktai: darbai, pareigos, patirtis, kontaktai ir t.t. Nereikia stengtis gyvenimo aprašymą padaryti šabloniško, kažkokius nustatytus rėmus atitinkantį blanką. Priešingai, leiskite pasireikšti savo fantazijai, atskleiskite save, juk darbdaviui turi būti iškarto aišku su kokia asmenybe jam teks bendrauti. Motyvacinio laiško nereikia rašyti ilgo, juk darbdavys neturi laiko skaityti ilgų, ištemptų laiškų. Viskas turi būti aiškiai parašyta vienoje ar keliose pastraipose. Netuščiažodžiaukit! Pabrėžkite kodėl būtent jūs turėtumėte dirbti toje pozicijoje, kokia nauda įmonei bus iš jūsų. Aprašykite savo geriausias savybes bei paminėkite kodėl norite dirbti toje įmonėje, taip pasirodysite, kad jau žinote kažką apie kompaniją, kurioje norite dirbti. Tai bus jums tik pliusas, nes darbdavys pamatys, jog domitės ir žinote kur einate.
Kas yra karjeros konsultavimas?
Karjeros konsultavimas – tai profesionalų vedami mokymai kaip įsidarbinti tam tikroje įmonėje. Žmonės, kurie nepasitiki savimi, nežino kaip darbdaviui parodyti geriausias savybes, tikrai gali pasitelkti karjeros konsultavimą ir įsidarbinti be jokių problemų. Išties patiems persilaužti ir pakeisti save, savo mastymą, bendravimą ar įžvelgti daromas klaidas gali būti labai sunku, o kai kuriems net ir neįmanoma, tokiais atvejai į pagalbą reikia pasitelkti specialistus, kurie gali padėti įveikti tam tikras susidariusias bendravimo ar pasitikėjimo kliūtis bei duoti patarimų.
Kadangi daugelis nemoka tinkamai pasidaryti CV ar gyvenimo aprašymo, o aprašai internete nesuteikia tiek daug naudos, todėl kai kurie žmonės nepereina net pirmojo įsidarbinimo etapo. Netinkamai parašytas CV „neužkabina“ darbdavių, jie tik permeta akimis kas yra parašyta ir dažniausiai išmetę dokumentą į šiukšlių dėžę pamiršta žmogų visam laikui. Ar karjeros konsultavimas padeda žmonėms išmokti parašyti CV ir gyvenimo aprašymą? Tikrai taip. Karjeros konsultavimo metu žmonės išmoksta užpildyti šiuos dokumentus, juose pabrėžti geriausias savybes ir nurodyti savo profesionalumą – tai garantuoja pirmojo etapo praėjimą.
Taipogi karjeros konsultavimo metu žmonės sužino kaip ateiti apsirengus į darbo pokalbį, kokio etiketo taisyklių laikytis ir net kaip kalbėtis su darbdaviu. Atrodytų, kad tai elementarus dalykas, tačiau kartais žmonės, susijaudinę viską pamiršta aplink save ir pradeda kalbėti kas yra ant liežuvio galo.
Karjeros konsultavimas padeda kiekvienam susirasti savo svajonių darbą ir pereiti visus būsimo darbdavio išbandymus. Todėl einant į tikrai norimą ir trokštamą darbo pokalbį, gerai apsvarstykite, ar patys bandysite darbdavį sužavėti savo paties jėgomis, sukauptomis žiniomis ir savo žinojimu, kaip tinkamai tai reikia daryti. Jeigu rizikuosite patys, galite ir negauti to darbo, o juk šansas yra tik vienas. Todėl reikia apsvarstyti, ar tikrai jums nepraverstų profesionalų konsultacija vienu ar kitu klausimu. O jau tada į darbo pokalbį galite eiti pasitikintis savimi bei nusiteikiąs netikėtumams. Tokiu atveju galimybė dirbti savo norimą darbą ir įtikti galbūt būsimam darbdaviui padidėja kelis kart.