Verslo konsultantai smulkiajam verslui

Migle/ January 31, 2018/ Konsultavimas/

Jeigu nusprendėte pasinaudoti verslo konsultantų pagalba, visų pirma, reikėtų tiksliai apibrėžti problemą, kurią turi išspręsti konsultantas. Būtina žinoti ne tik simptomus, bet ir problemos pamatines prielaidas, kurios ir sukelia tuos simptomus. Taip pat būtina nuspręsti, kaip bus matuojamas bendro darbo sėkmingumas – tikslai turi būti realūs ir išmatuojami. Smulkaus verslo savininkas turi pažvelgti į pačią problemos prigimtį, priežastis, kodėl vidiniai resursai negali jos išspręsti ir galimus privalumus, kuriuos suteiktų konsultantas. Konsultantų reikia tuomet, kada jaučiate, jog verslas užstrigo, pajamos auga lėtai, išlaidos auga greitai, kažkas neveikia, bet nežinote kas. Verslo konsultantai pasidalina ne tik patirtimi, žiniomis, bet ir padeda išsiaiškinti problemas, pataria, kaip galima jas išspręsti.

Kitas svarbus žingsnis yra tinkamai iškomunikuoti savo darbuotojams apie konsultanto vaidmenį bendrovėje. Smulkaus verslo savininkas turi galimybę bendrauti su kiekvienu savo darbuotoju asmeniškai, todėl privalo nuoširdžiai atskleisti susidariusią problemą, nuteikti darbuotojus pozityviai ir paraginti suprasti susidariusią situaciją bei bendradarbiauti. Kuomet darbuotojai jaučiasi išsigandę, jie bando saugoti savo kailį. Tai pasireiškia nenoru su konsultantu dalintis konfidencialia informacija arba vertingų idėjų neišsakymu. Itin svarbu, jog konsultantas gautų kiek įmanoma patikimesnės informacijos apie susidariusią problemą – turi būti sudaryta galimybė problemą matyti iš įvairių kampų.

Vos tik prasideda bendras darbas, yra dar keletas nedidelių patarimų, kuriais gali pasinaudoti smulkaus verslo savininkas. Vienas iš jų – suteikti konsultanto projektui deramą prioritetą. Tą turi padaryti pats bendrovės vadovas. Visi organizacijoje dirbantys žmonės turi matyti, kad konsultantas sprendžia svarbią problemą. Taip pat paskirti konsultantui asistentą, kuris suteiktų vertingos informacijos konsultantui, o taip pat praneštų apie bendro darbo progresą bendrovės vadovui. Pastarasis sprendimas įgalina konsultantą ir paverčia jį atskaitingu vadovui.