Noriu steigti įmonę. Kaip tai padaryti?

Lina/ October 18, 2018/ Finansai, Konsultavimas, Sėkmingo verslo istorijos/

Kai kurie žmonės visą gyvenimą dirba kitiems ir juos tokia pozicija tenkina. Dauguma žmonių nenori pradėti savo verslo dėl įvairių priežasčių: mano, kad neturi pakankamai žinių, neturi pradinio kapitalo, patinka tiesioginės turimos pareigos, o ne verslavimas arba tiesiog nenori prisiimti verslininkui tenkančios atsakomybės. Verslo kūrimas ir įmonės steigimas — tikrai ne kiekvienam. Tačiau kai kurie žmonės dirbdami kitiems ima galvoti ne tik apie savo tiesiogines pareigas, bet ir apie tai, kad jei tai būtų jų verslas — jie viską ar bent kai ką darytų kitaip, galbūt šį bei tą patobulintų. Taip ir gimsta mintis „noriu steigti įmonę ir pats turėti savo verslą“. Tačiau, kaip tai padaryti?

Nuo ko pradėti steigiant įmonę?

  1. Visų pirma reikia apsispręsti dėl įmonės pavadinimo. Tai ne tik kūrybinis darbas, bet ir techninis. Deja, bet pavadinimas turi atitikti tam tikras taisykles, todėl pasitaiko atvejų kai naujieji verslininkai negali įforminti įmonės juridinio asmens tuo pat pavadinimu koks bus naudojamas kaip prekės ženklas. Pasirinkus pavadinimą, kuris dar nėra rezervuotas ir atitinka taisykles — galima registruoti įmonės pavadinimą.
  2. Rengiami įmonės steigimo dokumentai: įstatai bei įmonės steigimo aktas. Jei turite patirties ir žinių galite mėginti patys rengti visus dokumentus, tačiau jei nesate baigę mokslų, kurie leistų Jums profesionaliai sutvarkyti visą dokumentaciją — rekomenduojama kreiptis į profesionalus. Kurie sutaupys Jūsų laiką ir atliks viską tinkamai.
  3. Trečiajame žingsnyje reikia suformuoti įstatinį kapitalą bei atsidaryti sąskaitą banke. Be šio etapo — nė iš vietos.
  4. Taip pat reikalinga įmonę priregistruoti jos buveinės adresu. Tiesa, kartais įmonių buveinių ir registracijos adresai skiriasi.
  5. Vėliau rengiami direktoriaus įdarbinimo dokumentai ir prasideda tikrasis verslininko kelias. Kad ir toliau visi dokumentai ir skaičiukai būtų tvarkingi reikalingi buhalterei. Vieni renkasi samdyti savo buhalterę, kuri visuomet būtų biure, o kiti samdo buhalterijos įmones, kurios teikia paslaugas nuotoliniu būdu. Toks variantas yra pigesnis nei turėti žmogų įmonės viduje.

Nuėjus netrumpą įmonės steigimo kelią iššūkiai toli gražu nėra baigti. Parengus visus dokumentus ir įsteigus įmonę — tik tada prasideda tikrasis pradedančiojo verslininko darbas. Kad įmonė būtų sėkminga jai reikalinga aktuali, konkurencinga paslauga ar prekė bei suinteresuoti — pirkti linkę klientai. Reikalinga reklama, pažintys ir daug kitų veiksnių.

Įmonę įsteigti nėra sunku, ypač jei į pagalbą pasitelkiate specialistus. Na, o tikrasis darbas prasideda kasdienybėje.