Ieškau darbo: kada pasikliauti įdarbinimo agentūromis?

Lina/ January 31, 2020/ Konsultavimas/

Darbo paieškos daugeliui atima nemažą dalį laiko. Išties, surasti tinkamą darbo vietą – gana sudėtinga užduotis. Vieni ieško darbo patys, kiti kreipiasi pagalbos į įdarbinimo įmones, kurios dažnais atvejais tampa puikiais pagalbininkais ir gerus pasiūlymus suranda daug greičiau. Šiomis dienomis tokių įmonių atsiranda vis daugiau, tad kyla visiškai natūralus klausimas – kaip nenusivilti įdarbinimo agentūrų paslaugomis?

Ruošiatės dirbti užsienio šalyse?

Taip jau yra, kad dažniausiai su įdarbinimo agentūromis susiduria ieškantys darbo užsienyje. Iš tikrųjų, darbas užsienyje reikalauja didesnės atsakomybės ir kelia daugiau abejonių ir klausimų. Taigi, patirtį šioje srityje turinčios įmonės gali padėti išvengti įvairių netikėtumų. Svarbiausia, kad įdarbinimo agentūra būtų saugi.

Svarbu surasti patikimą agentūrą – kaip tą padaryti?

Patikimų organizacijų paieškas neretai palengvina įmonių katalogai, kuriuos galima rasti tiesiog internete. Tokiose sistemose pateikiama naudinga susisteminta informacija: įmonės pagal kodą, adresą, pavadinimą ir pan. Visgi, pasirinkus įdarbinimo agentūrą, reikėtų atsakingai ją patikrinti. Kokius klausimus reikėtų iškelti?

  • Ar įmonė turi savo internetinę svetainę?
  • Ar nurodytas įmonės adresas bei kontaktiniai duomenys?

Tai informacija, kuri tikrai neturėtų būti slepiama. Jei tokių duomenų nėra, verta pagalvoti, ar tokia įmonė tikrai egzistuoja.

Kokie klientų atsiliepimai?

Paprastai žmonės yra linkę pasidalinti patirtimi, su kuria susidūrė. Ypač tuo atveju, jei ji nebuvo maloni. Pasidomėkite, kaip vieną ar kitą įdarbinimo organizaciją vertina jau susidūrę su ja žmonės. Tiesa, nesivadovaukite atsiliepimais aklai. Net pati geriausia įmonė turės ir neigiamų patirčių, todėl daug geriau vertinti visumą.

Darbo pokalbis – tik ofise

Įdarbinimo agentūros užtikrintumą nusako ir darbo pokalbio vieta, į kurią esate kviečiami. Darbo pokalbis turėtų vykti tik biuro patalpose. Tai leidžia spręsti, ar įmonė patikima, nes sąžiningos organizacijos darbo pokalbiams nesirinks kavinės, restorano ar kitos viešosios vietos.

Svarbu suvokti, kad ieškant darbo reikės įdėti daug pastangų. Įdarbinimo agentūros tokiose paieškose gali atlikti labai svarbų vaidmenį, tačiau reikia pasirinkti iš daugelio skirtingų galimybių. Būkite atsargūs ir nepasikliaukite bet kuria įmone. Atkreipkite dėmesį į agentūros komunikaciją, požiūrį į jus. Taip pat atsakykite sau į klausimą, kokio darbo labiausiai norite. Pagal tai ir ieškokite pagalbininkų.