Kaip išsirinkti šilumos siurblį namams?

administratorius/ March 25, 2020/ Konsultavimas/

Šilumos siurblius namuose pastaruoju metu įsirengia vis daugiau Lietuvos gyventojų. Dažniausiai priimti šį sprendimą paskatina noras sumažinti šildymo išlaidas, komforto jausmas, kai šildymo procesas nekelia jokių rūpesčių ir siekis, kad temperatūra namuose visuomet būtų optimali. Ketinant įsirengti šilumos siurblį, vienas pagrindinių klausimų būna – kaip jį išsirinkti? Šiuo metu rinkoje yra trijų tipų šilumos siurbliai –  oras – vanduo, oras – oras ir geoterminiai šilumos siurbliai. Palyginkime šiuos tris siurblių variantus pagal skirtingus kriterijus.

  • Namo plotas

Didelio ploto namams labiausiai tinkami yra oras – vanduo arba geoterminiai šilumos siurbliai. Jeigu didelio ploto namą norėsite apšildyti naudojant oras – oras šilumos siurblį, rekomenduojama kiekvienoje patalpoje montuoti atskirą įrenginį. Tad oro cirkuliacijos principu veikiantys siurbliai labiau tinka nedidelio ploto namams.

  • Išvaizda/ dydis/ montavimas

Visų šiuolaikinių siurblių išvaizda pakankamai estetiška, o įrengimai neužima daug vietos namuose. Šilumos siurblius oras – vanduo sudaro namo išorėje statomi įrenginiai, panašūs į kondicionierius ir vidiniai įrenginiai, kurie neužima daug vietos ir atrodo estetiškai. Siurbliai oras – oras yra itin kompaktiški, taip pat sudaryti iš dviejų dalių. Tuo tarpu geoterminių siurblių įrenginimas šiek tiek sudėtingesnis. Šio tipo siurbliai šilumos energiją gamina iš grunto, tad jiems įrengti reikalingi nedideli kasimo darbai.

  • Kaina

Lyginant šilumos siurblius kainos atžvilgiu juos galima išdėstyti taip:  mažiausia kaina pasižymi siurbliai oras – oras, tuomet seka vidutinės kainos siurbliai oras – vanduo, o geoterminiai šilumos siurbliai šiuo metu rinkoje yra brangiausi. Visų tipų siurblių kainos svyruoja priklausomai nuo jų techninių savybių, gamintojo vardo ir kitų rodiklių.

Kaip matote, kiekvieno tipo siurbliai turi savų privalumų. Bet kuriuo atveju, visų rūšių šilumos siurblys yra puikus pasirinkimas jau vien dėl to, kad leidžia žymiai sumažinti šildymo išlaidas.