You are currently viewing Lauko melioracijos projektavimas – pirmas žingsnis žemdirbystės link

Lauko melioracijos projektavimas – pirmas žingsnis žemdirbystės link

Ar žemdirbiai ir ūkininkai yra verslininkai? Tikrai taip. Tai yra savo veiklą vykdantys asmenys, kurie ne tik siekia pelno, kaip ir visi besiverčiantys kokia nors veikla, tačiau ir kuria gerbūvį visuomenei. Džiugu, kad šiais laikais žemės ūkio ir gyvulininkystės darbai nėra labai sunkūs, kadangi galima įsigyti įvairią įrangą ir pasisamdyti savo sferos specialistus, kurie optimizuoja ir greitina darbus.

Tinkamas melioracijos projektavimo atlikimas

Vienas tokių darbų yra melioracijos projektavimas. Svarbiausia, kad darbui atlikti nereikia specialistų, kadangi kiekvienas žemės ūkio savininkas, su tinkama įranga, gali viską apskaičiuoti nepriekaištingai. Tam pagelbėja “Trimble WM-Subsurface” programinė įranga.

Trimble „WM-Drain™“ ūkio drenažo formavimo darbus atliekanti įranga – pasižymi daugiafunkcionalumu.  Įrangos atliekamos funkcijos yra:

1.     Vandenskyros režimas ir intakinės linijos

Tai yra funkcija, kurios metu yra nustatomos lauko vandenskyros zonos. Ši funkcija padeda tiksliai numatyti – kur bus tiesiami vamzdžiai.

2.     Trimatis žemėlapio ekranas

Svarbus darbas melioracijos metu yra topografinės nuotraukos, kurios leis matyti sklypo nuolydžius ir kitas reljefo pozicijas.

3.     Kontūrų kūrimas

Galiausiai, šios funkcijos pagalba yra kuriami pylimų takai iš topografinių duomenų.

Kai kurios įrangos turi mažiau galimybių. Žinoma, neverta pirkti kelių sistemų, kai viena gali atlikti visus svarbiausius darbus, kurių reikia. Tiesa, dažnai siūlomi to paties gamintojo įvairūs modeliai. Detaliau susipažinkite su kiekvieno techninėmis charakteristikomis, kad pavyktų rasti tai, ko ieškote.

Renkantis įrangą svarbiausia yra per daug netaupyti

Pradėjus ieškoti sistemos pamatysite, kad jos kainos ribos yra labai plačios. Tai dažniausiai kelia klausimą – ar didesnė kaina tikrai lemia kokybę? O gal paprasčiausiai permokate už reklamą? Tikrai ne. Galbūt perkant drabužius kaina ir nėra esminis rodiklis, kuris lemia kokybę, tačiau kai kalbama apie melioracijos projektavimo sistemas – ji tikrai daro didelę įtaką. O sutaupyti perkant įrangą galima per akcijas arba kai vienu metu iš tam tikro prekybininko yra perkami didesni sistemų kiekiai. Tuomet jis dažniausiai patiekia asmeninius pasiūlymus, tad reikia teikti asmenines užklausas ir domėtis – ką galėsite gauti ir kiek Jums tai kainuos.

Žinoma, tariantis su specialistais – viskas bus kur kas greičiau

Lauko melioracijos projektavimas yra atsakingas darbas, tad reikia tokios sistemos, kuri iki mažiausių smulkmenų patenkinti ne tik Jūsų, tačiau ir technikos, kurioje bus diegiama, poreikius. Siekiant optimalu visada geriausia yra tartis su specialistais. Jie dažniausiai teikia konsultacijas internetu. Labai patogu, kadangi nereikia gaišti daug laiko, nereikia niekur eiti, tačiau Jums bus papasakojama apie tam tikrų modelių galimybes, apie įrangos naudojimą, jos priežiūrą. Kuo daugiau žinosite – tuo ramesnis galite būti, kad rasite tai, ko reikia darbams atlikti ir tuo pačiu tai, kas Jums tarnaus labai daug metų.

Kad ir kokios įrangos, priedų bei technikos Jums reikia – svarbiausia yra sekti inovacijas, kadangi jos atitinka ne tik šiuolaikinės technikos, tačiau ir XXI amžiaus žmonių poreikius dirbti našiai ir patogiai.