Kodėl moterys darosi plastines randų šalinimo operacijas?

administratorius/ December 20, 2019/ Medicina/

Sakoma, kad randai vyrus puošia ir paryškina jų vyriškumą. Jie žymiai mažiau kompleksuoja dėl randų arba lengviau susidoroja su išorinėmis reakcijomis. Tačiau moterims randai kelia visai kitokias asociacijas, labai dažnai dėl turimo rando moterys jaučia stiprų psichologinį diskomfortą, ypač jeigu jis yra matomoje vietoje ar dar blogiau – ant veido.

Moterys visais atvejais, dažniau nei vyrai, turėdamos galimybę ieško būdų, kad joms būtų atliktas rando ar randų šalinimas plastinės operacijos metu. Jos dėl randų jaučia nepasitikėjimą savimi ir jautriau reaguoja į nuolatinius aplinkinių žvilgsnius, girdimą šnabždesį ir net į patiriamas patyčias. Moterims, kurios visą gyvenimą turėjo randą, labai dažnai atsiranda ilgalaikės ir liekamosios psichologinės pasekmės.  Moterys, kurios po traumos ar būtinos operacijos staiga „gauna“ randą, taip pat labai sunkiai susitaiko su pasikeitimais ir patiria tam tikrą šoką.

Didelių randų šalinimas plastinės operacijos metu dažnai yra vienintelė išeitis. Yra nemažai pačių įvairiausių tepalų, kurie gali panaikinti nedidelius ar šviežius randus, gali sumažinti didelių randų intensyvumą, bet jų visiškai nepanaikina. O kai kurių preparatų veiksmingumas apskritai kelia abejonių ir labiau primena gerą marketinginį triuką, manipuliuojant žmonių jausmais. Nedidelius randus taip pat pašalinti galima pasitelkiant lazerines procedūras. O štai visiškai pašalinti įsisenėjusius sudėtingus randus ne visuomet pavyksta ir chirurginiu būdu.

Randų šalinimo plastinės operacijos metu atliekama rando korekcija, panaudojant įvairias technikas, kurios parenkamos kiekvienam pacientui individualiai pagal esamo rando specifiką. Kitaip sakant, stengiamasi pakeisti rando formą taip, kad jis taptų kuo mažiau matomas, o audiniai sugytų kuo taisyklingiau. Tikslas toks, kad po šios procedūros sugiję randai taptų mažai arba išvis nepastebimi. Tokiu atveju po operacijos naujai „suformuotą“ randą žymiai lengviau panaikinti efektyvių preparatų pagalba.