You are currently viewing Medžio pjuvenų briketai bei granulės – ekologiška šiluma iš gamtos

Medžio pjuvenų briketai bei granulės – ekologiška šiluma iš gamtos

Ekologiškumo bei tvarumo tema pastaruoju metu yra itin opi, todėl visose srityse ieškome sprendimų, kurie būtų kaip įmanoma ekologiškesni ir sveikesni. Namų šildymo sritis taip pat nėra išimtis, todėl šiandien trumpai susipažinsime su dviem biokuro rūšimis, kurios ne tik garantuoja efektyvų šildymą, bet ir nekenkia aplinkai, žmonių, gyvūnų bei gyvūnėlių sveikatai.

Granulės ir briketai. Kas tai?

Kaip jau buvo minėta, medžio pjuvenų briketai bei medžio granulės yra ekologiškas biokuras, gaminamas iš įvairios medienos pjuvenų bei drožlių. Gerai išdžiovinta bei itin kruopščiai susmulkinta mediena yra vienintelė šių skirtingų biokuro rūšių sudedamoji dalis: nei medžio pjuvenų briketuose nei medžio pjuvenų granulėse nėra jokių kitų sudedamųjų dalių, įskaitant cheminio pagrindo rišiklius, tik gryna mediena. Granulių bei briketų sumaišyti nėra įmanoma dėl jų išskirtinės išvaizdos: granulės primena „tūteles“, o briketai – stačiakampius blokelius.

Medžio pjuvenų briketų rūšys

Medžio pjuvenų briketai į rūšis yra skirstomi, atsižvelgiant į vieną kriterijų, t. y. medienos, iš kurios pjuvenų yra pagaminti, rūšį. Įprastai yra skiriamos beržo pjuvenų, uosio pjuvenų, ąžuolo pjuvenų, mišrių lapuočių medienos pjuvenų bei spygliuočių/lapuočių pjuvenų briketų rūšis. Visos minėtos briketų rūšys skiriasi savo savybėmis, t. y. kaloringumu, drėgniu bei peleningumu.

Medžio pjuvenų briketų privalumai

Lyginant su kitomis kietojo kuro rūšimis, medžio pjuvenų briketai iš tiesų yra „apdovanoti“ nekukliu privalumų sąrašu. Didžiulis kaloringumas yra vienas pagrindinių medžio pjuvenų briketų privalumų. Kaloringiausi, žinoma, yra iš ąžuolo medienos pjuvenų pagaminti briketai, kurių kaloringumas – 6200 kcal/kg, iš uosio pjuvenų pagamintų briketų kaloringumas yra 4900 kcal/kg, beržo pjuvenų briketų kaloringumas svyruoja nuo 4600 kcal/kg iki 4800 kcal/kg, mišrių lapuočių medienos pjuvenų briketų kaloringumas svyruoja nuo 4200 kcal/kg iki 4700 kcal/kg, o spygliuočių/lapuočių – nuo 4000 kcal/kg iki 4500 kcal/kg.

Mažas peleningumas yra dar vienas medžio pjuvenų briketų privalumas. Mažas peleningumas sąlygoja tai, kad ženkliai supaprastėja kietojo kuro katilų, krosnių, pečių bei kaminų priežiūra: sudegus briketams, lieka labai mažas pelenų kiekis, kuris nesikaupia nei ant šildymo katilų, nei ant kaminų sienų.

Briketai itin gerai dega. Ši jų savybė yra nulemta kito jų privalumo, t. y., mažo drėgnio. Mažas drėgnis lemia ir efektyvesnį šildymą, ir tai, kad briketai praktiškai nerūksta.

Visų rūšių briketus yra paprasta sandėliuoti – tai dar vienas iš šio biokuro privalumų. Į polietileno maišus supakuotus briketus labai lengvai galima sukrauti vienus ant kitų, jie neužima daug vietos, todėl net ir mažoje patalpoje jų tilps tikrai daug. Daugiau informacijos apie briketus, jų rūšis, platesnį privalumų sąrašą bei kokybišką asortimentą rasite, sekdami šią nuorodą: https://www.akmenys.lt/briketai

Medžio granulių privalumai

Medžio granulės, kaip ir briketai, privalumais „nesiskundžia“. Šis biokuras yra labai kaitrus, mažai peleningas, labai sausas, tinkantis įvairiems granuliniams katilams bei katilams su integruotu specialiu granulių degikliu. Medžio pjuvenų granulių sandėliavimo ypatumai yra tokie patys, kaip ir briketų. Jas galima sandėliuoti tik sausose, vėdinamuose patalpose, kuriuose nėra atvirų ugnies šaltinių.