Kaip tinkamai parduoti nekilnojamą turtą?

administratorius/ January 22, 2015/ Nekilnojamasis turtas/

Ketinate parduoti nekilnojamą turtą, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Atsidūrėte tinkamoje vietoje, tinkamu laike, nes mes Jums padėsime ir papasakosime kokius pasiruošimo darbus reikia atlikti pirmiausia.
Pirmiausia apsvarstykite, ar turite tam laiko. Jei neketinate atlikti nekilnojamo turto rinkos analizės ir neturite laiko susitikimams su potencialiais pirkėjais, geriau kreipkitės tiesiai į brokerį, kuris visą darbą atliks už Jus. Tačiau, jei norite visus parduodamo nekilnojamo turto malonumus (kartais nelabai) patirti pats, pasirenkite tam morališkai, nes paplušėti tikrai reiks.
Jūs norite parduoti prekę, tad svarbiausia yra nustatyti objektyvią (pabrėžiame – OBJEKTYVIĄ) kainą. Tinkamas kainos nustatymas padidina galimybę greičiau parduoti nekilnojamą turtą. Jei paprašysite gerokai per daug, galite likti visai nieko nepešę. Galiausiai kainą teks mažinti, o rinką sekantys asmenys lauks, kol sumą sumažinsite iki minimumo.

nekilnojamas turtas
Jei nežinote, kiek Jūsų nekilnojamas turtas gali kainuoti, panaršykite parduodamų butų/namų skelbimų portaluose. Čia tikrai rasite nemažai informacijos ir kainų idėjų. Išnagrinėkite butus ar namus, kurie yra panašiame rajone, panašaus ploto, tame pačiame aukšte ir pan.
Jei pastebėsite, kad kaina, už kurią norėtumėte parduoti savo namą/butą/sodybą yra kiek per didelė nei siūloma rinkoje, pasvarstykite, gal galite kokiu nors būdu patobulinti savo dabartinę gyvenamą erdvę, kad gautumėte norimą sumą. Taip pat pagalvokite, per kiek laiko norite parduoti savo turtą. Jei turite daug laiko, galite neskubėti ir kai kuriais atvejais rašyti 5-10 procentų didesnę sumą.
Taigi, nustatykite tinkamą parduodamo nekilnojamo turto kainą, patalpinkite skelbimą visuose nekilnojamo turto skelbimų portaluose ir laukite skambučių. O po to jau savo iškalba bei parduodamo turto privalumais žavėkite potencialų pirkėją.