Kaip apskaičiuoti nekilnojamojo turto vertę?

Lauryna/ April 22, 2016/ Nekilnojamasis turtas/

Gyvenant nuomojame bute arba jau kurį laiką turint savo nuosavą būstą, net nekyla klausimų, kiek ir kodėl jis šiuo metu yra vertas. Nekilnojamojo turto vertė prasmę įgauna tuomet, kai kalba pasisuka apie jo pirkimą, pardavimą ar kitus su finansais susijusius klausimus. Patiems jo vertės tiksliai apskaičiuoti tikriausiai nepavyks, tačiau yra tam tikri aspektai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, prieš nustatant realius skaičius.

Svarbiausia šiuo klausimu tampa nekilnojamo turto vieta. Logiška, jog mažame kaimelyje esančių būstų kainos gerokai skirsis nuo didmiesčio pasiūlymų, tačiau čia svarbų vaidmenį atlieka ir kaimynystė, mikrorajonas ir rinkos kainų svyravimas apylinkėse.

Kalbant apie buto vertę, svarbi ne tik paties buto, bet ir namo, kuriame jis įrengtas, būklė – statybos metai, šildymo tipas ir kiti panašūs kriterijai turės įtakos galutinės kainos nustatymui. Jūsų nuoširdaus darbo puoselėjant namų jaukumą ir sprendžiant su interjeru susijusius klausimus įvertinti nepavyks, tačiau ideali būsto būklė ar neseniai atlikti remontai, suteiks papildomų privalumų.

Parduodant nekilnojamąjį turtą, skelbime galima nurodyti ir preliminarią kainą, tačiau kreipiantis į banką dėl paskolos, dažniausiai reikalingas oficialus turto vertinimas, kurį gali atlikti nekilnojamojo turto vertintojas arba bet kuri įmonė, kuri teikia tokias paslaugas.

Profesionaliai atliktas vertinimas apima kur kas daugiau sričių nei vien tik būsto ar namo kokybė – kuo platesnė apžiūra atliekama, tuo, tikėtina, nekilnojamo turto kaina bus didesnė ar bent jau realesnė. Terminas, per kurį atliekamas vertinimas, taip pat turės įtakos galutiniam rezultatui, todėl jeigu norite išsamiai atlikto nekilnojamojo turto vertinimo, juo reikėtų pasirūpinti iš anksto – užtrukti galite tiek renkantis, kas turėtų įvertinti Jūsų turtą, tiek laukiant galutinio atsakymo, kuris Jūsų puoselėtą turtą pavers realiais skaičiais.