Patarimai renkantis NT

Lauryna/ August 10, 2016/ Nekilnojamasis turtas/

Nekilnojamas turtas – tai ko gero didžiausia investicija, kurią žmogus atlieka per visą gyvenimą. Juk už automobilį išsimokama per kelerius metus, o štai už butą ar namą žmonės moka 20 ar net 40 metų. Dėl to būtina išsirinkti tokią gyvenamąją vietą, kuri būtų strategiškai naudinga ne tik jums, bet net ir potencialiems pirkėjams ateityje, jeigu vėliau norėtumėte ją parduoti.
Štai svarbiausios taisyklės, pagal kurias patariame rinktis nekilnojamąjį turtą:

  • Atkreipkite dėmesį į pardavėją. Jei tai naujos statybos namų gamintojas, pasidomėkite jo patirtimi, anksčiau statytais objektais. Jeigu perkate būstą iš kito asmens – taip pat turėtumėte su juo pabendrauti akis į akį, nepasikliauti vien brokerio teigiamais faktais. Pasidomėkite ir pardavėjo skolomis.
  • Gerai įsitikinkite, ar butas/namas yra gyvenamosios paskirties, taip pat, ar jis stovi strategiškai geroje miesto dalyje. Pasidomėkite NT brokerių prognozėmis dėl rajono, kuriame įkurtas būstas – ar ateityje rajonas plėsis, ar greičiau jau bus pamirštas.
  • Svarbu pagalvoti apie būsto sąnaudas jau atsikrausčius į šią vietą, tad iškart susižinokite apie energinius rodiklius. Šildymo tipas, vandens kaina, elektros kaina, dujų kaina.
  • Pasidomėkite, ar pastatas gerai apšiltintas. Jeigu ne – sužinokite, ar bus galimybė tai padaryti kartu su kitais gyventojais (jei būstas įrengtas daugiabutyje). Tai irgi jūsų sąnaudoms atsiliepsiantis aspektas.
  • Garso izoliacijos taip pat nepamirškite. Nėra nieko labiau nuviliančio, nei atsikraustyti į butą, kurio lubos – lyg kartoninės, ir jomis kasdien verkia ar bėgioja maži kaimynų vaikai. Vaikai augs dar dešimt metų – ar tikrai tiek ištvertumėte?

Tai tik keli iš pagrindinių patarimų renkantis NT. Pasirūpinkite savo gyvenimo kokybe ir kliaukitės jais, rinkdamiesi savo gyvenamąją vietą.