Kokios organizacijos saugo gamtą?

Lauryna/ April 22, 2016/ Organizacijos/

Mėgstate gamtą ir norite ją puoselėti ne tik savo gėlių darželyje? Turite laisvo laiko ir norėtumėte jį susieti su meile gamtai? Šiuos du dalykus dabar paprasta susieti, prisijungus prie vienos iš organizacijų, kurios saugo ir puoselėja gamtą ir kraštovaizdį. Pasirodo, jog gamtos puoselėtojų Lietuvoje yra ne vienas ir ne du, todėl visi jie buriasi į organizacijas, kurios visuomet ieško naujų žmonių.

Viena aktyviausių ir tuo pačiu seniausių organizacijų Lietuvoje yra „Aplinkos informacijos centras“, kuris šiemet švenčia ir savo dvidešimtmetį. Studentų įkurta organizacija aktyviai stengiasi dalyvauti visuomeniniame gyvenime ir skatina visus ne tik rūpintis savo aplinka, bet ir atsakingai joje elgtis.

Panašius tikslus turi daugelis gamtą saugančių organizacijų, o kadangi jų tiek daug, įkurta „Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koalicija“, kuri apjungia net devynias panašias institucijas ir stengiasi dirbti platesniu mastu – dalyvauti politikos formavimo ir įgyvendinimo procesuose, kai kalba pasisuka apie aplinkos apsaugą.

Kartais net nereikia tapti visuomeninės organizacijos nariu, jog galėtum sudalyvauti jų rengiamose akcijose – kiekvienais metais akcija „Darom“ sulaukia vis daugiau dalyvių, kurie savo noru visoje Lietuvoje gražina aplinką ir renka šiukšles, kurios vėliau yra perdirbamos. Pati organizacija skatina žmones mąstyti ekologiškai ir prieš šiukšlinant pagalvoti, ar verta taip daryti. Prisidėti prie šios organizacijos veiklos galima ne tik per šią akciją – savanorių jie ieško visuomet.

Jeigu manote, jog galite pasiūlyti naujų idėjų, o galbūt norite ne tik tvarkyti, bet ir iš esmės keisti visuomenės nuomonę apie gamtą ir skatinti bei organizuoti įvairias akcijas – esate tas, kurio laukia kiekviena gamtą sauganti organizacija. Jų kiekviename mieste rasite tikrai bent keletą, todėl beliks apsispręsti, kuriai ideologijai pritariate labiausiai ir kartu su bendraminčiais kartu kovosite už švaresnį rytojų.