You are currently viewing Paprasti patarimai, kaip maitintis sveikiau, neišleidžiant krūvos pinigų

Paprasti patarimai, kaip maitintis sveikiau, neišleidžiant krūvos pinigų

Valgyti sveiką maistą nereiškia atsisakyti mėgstamo maisto. Jūsų mėgstamiausi receptai gali būti lengvai pritaikyti ir patiekti kaip sveikesnė alternatyva. Pavyzdžiui, norint sumažinti kepimo aliejaus poreikį, galima naudoti neprisvylančius indus. Daržoves taip pat galima kaitinti mikrobangų krosnelėje arba virti garuose, o ne pervirti, kad išliktų vertinga mityba.

Yra daug būdų, kaip maistą padaryti sveikesnį. Apribokite riebalų, cukraus ir druskos kiekį ir valgydami daug daržovių, vaisių, grūdų, liesos mėsos ir neriebių pieno produktų. Maistas, į kurį pridėta riebalų, cukraus ar druskos, yra mažiau sveikas nei maistas, kuriame jų yra natūraliai.

Sumažinkite riebalų kiekį iki minimumo

Rinkitės liesą mėsą ir sumažinto riebių pieno produktų vartojimą ir apribokite perdirbtą maistą, kad sumažintumėte suvartojamą riebalų kiekį. Riešutai, sėklos, žuvis, soja, alyvuogės ir avokadai yra sveikesni, nes juose yra būtinų ilgos grandinės riebalų rūgščių, o kartu su šiais riebalais yra ir kitų naudingų maistinių medžiagų kokteilis.

Jei gamindami pridedate riebalų, sumažinkite jų iki minimumo ir naudokite mononesočiųjų aliejų, pavyzdžiui, alyvuogių ir rapsų aliejų ar kitą sveikesnę alternatyvą.

Sveiko maisto pirkimas

  • Jei įmanoma, rinkitės sumažintą arba neriebų maistą – pavyzdžiui, pieną, sūrį, jogurtą, salotų padažus.
  • Rinkitės liesos mėsos gabalus ir vištienos krūtinėlę be odos.
  • Apribokite greito maisto, traškučių, perdirbtos mėsos, pyragaičių ir pyragų, kuriuose yra daug riebalų, vartojimą.
  • Įtraukite kuo daugiau daržovių į savo racioną (jei neturite galimybės kasdien lankytis maisto prekių parduotuvėje – konservuotos daržovės išeitis).

Pasiūlymai:

  • Jei reikia naudoti aliejų, išbandykite kepimo purškalus arba konditeriniu šepetėliu patepkite nedidelį kiekį aliejaus.
  • Virkite skysčiuose (pvz., sultinyje, vyne, citrinų sultyse, vaisių sultyse, acte ar vandenyje), o ne aliejuje.
  • Vietoj grietinėlės padažuose ar sriubose naudokite neriebų jogurtą, neriebų pieną, išgarintą liesą pieną arba kukurūzų krakmolą.
  • Kepdami daržoves, sudėkite jas į karštą keptuvę ir apšlakstykite aliejumi, o ne pirmiausia pilkite aliejaus į keptuvę. Taip sumažinamas aliejaus kiekis, kurį daržovės sugeria kepdamos.
  • Vietoj grietinės, sviesto ir kreminių padažų naudokite pesto, salsas, čatnius ir įvairių rūšių actą.