Kraustymasis į Prancūziją: kaip pritapti ir ko nepamiršti?

Lauryna/ September 5, 2017/ Paslaugos į namus/

Dauguma emigrantų yra įsitikinę jog gerai gyventi galima tik Anglijoje, JAV arba Norvegijoje. Tačiau mažuma pagalvoja apie visada puikiu klimatu bei geromis gyvenimo sąlygomis pasižyminčią Prancūziją. Kaip dauguma keliautojų teigia, Prancūzija netgi galėtų tapti Lietuvos emigrantų būstine. Ji pasižymi puikiu klimatu, suteikia didelę socialinę paramą, o sveikatos draudimas siekia net iki 100 procentų. Na, o susitvarkius dokumentus ir atliekant aukštesnės klasifikacijos darbą, emigrantai gali gauti ypač geras nuolaidas, kurios yra taikomos vietiniams gyventojams.

Kaip ir kituose miestuose, pradėti gyvenimą Prancūzijoje reikia palaipsniui. Retai kas gauną gerą darbą, atitinkantį specialybę, pačiomis pirmomis dienomis. Visada galima pradėti nuo sezoninių darbų vynuogynuose ar kavinėse, o kiek pažinus kultūrą bei pačius prancūzus, pradėti siekti aukštesnių tikslų.

Norint pritapti bei įsilieti į Prancūzišką gyvenimą, svarbiausia komunikuoti. Komunikavimas prancūzams yra itin svarbus. Jis atskleidžia norą bei ryžtą pritapti prie naujos kultūros. Tačiau nepamirškite jog prancūzai labai vertina atvykėlius, kurie bando bei mokosi šnekėti jų kalba. Nors patys prancūzai supranta bei geba kalbėti angliškai ar kitomis bendrinėmis kalbomis, labai dažnai to jie nedaro dėl savo principų ir įsitikinimų.

Įsiliejus į bendruomenę bei pramokus prancūziškai, labai svarbu susirasti geresnį darbą, kuris teiktų malonumą bei sudarytų geras sąlygas gyvenimui naujoje šalyje. Jaustis gerai ir saugiai – labai svarbu.

Na, o jeigu pasiilgsite savo gimtosios šalies, nepamiškite, kad šiais laikais, liūdesiui numalšinti labai padeda siuntos į Prancūziją ir iš jos. Lietuviškas maistas ar jūsų mėgstamos knygos visada gali būti šalia jūsų. Tai ne tik padės nepamiršti gimtinės, tačiau kiek palengvins gyvenimą bei prisitaikymą prie naujos kultūros. Juk vien dėl to, kad išsikraustėte gyventi kitur, dar nereiškia jog reikia pamiršti ir savo gimtąsias šaknis.

Galiausiai, nebijokite užsiimti veiklomis, kurios jus džiugino gyvenant Lietuvoje. Jos padės atsiriboti nuo blogų minčių ar nesėkmių bei į gyvenimą naujame mieste žiūrėti daug paprasčiau ir pozityviau. Bendravimas su vietiniais gyventojais, naujos kalbos mokymasis, jums patinkančio darbo ieškojimas bei patikusių veiklų įgyvendinimas – esminiai dalykai, kurie padės žengti pirmyn.