Krovinių pervežimas – Vilnius

administratorius/ October 27, 2014/ Pramonė/

Krovinių pervežimo mastai šiais metais palyginus su praėjusiais smarkiai išaugo. Tą galimai lėmė ne tik pasibaigusi krizė, kai krovinių pervežimas šalyje buvo sulėtėjęs, bet ir tas faktas, kad Vilnius keliasi – auga ne tik savo apimtimi, bet ir gyventojų skaičiumi, kai tuo tarpu kituose Lietuvos miestuose vyksta atvirkščias procesas. Dėl šios priežasties krovinių pervežimas kartu su didėjančiais šios paslaugos poreikiais auga sparčiau negu kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kadangi Vilnius turi geras sąlygas krovinių pervežimo plėtrai ir šių paslaugų kokybės gerinimui.

Savaime suprantama, kad mažoje įmonėje nėra galimybių laiku atnaujinti transporto priemones, tinkamai paruošti darbuotojus, kelti jų kvalifikaciją, o krovinių pervežimas didelėje kompanijoje, kurių Vilnius turi ne vieną, atliekamas laikantis visų nustatytų reikalavimų kokybės ir kliento aptarnavimo prasme. Tai gali patvirtinti praktikoje jau patikrintas faktas, kad ta transporto įmonė, kurioje įdiegta kokybės valdymo sistema, atitinkanti ISO 9001:2008 standarto reikalavimus, paslaugą atliks kokybiškiau, profesionaliau ir nepriekaištingai.

Ateityje krovinių pervežimas dar sparčiau augs ir Vilnius tam ruošiasi: vyksta aplinkelių tinklo statyba, kuri įgalins pervežti krovinius daug greičiau ir pigiau. Pietinis aplinkelis jau veikia visu pajėgumu ir pateisina vilniečių lūkesčius. Vakarinis Vilniaus aplinkelis dar nebaigtas. Pasak Vilniaus savivaldybės, šiuo metu jau užbaigti Vakarinio aplinkelio II- jame statybos etape numatyti atlikti darbai. Šis projektas pretenduoja į vieną iš sėkmingiausių infrastruktūros projektų per paskutinį laikotarpį.

Lyginant efektyvumu greitkelį Vilnius – Kaunas, kuriuo pravažiuoja 26 tūkstančiai automobilių, Vakarinis aplinkelis pajėgesnis daugiau kaip du kartus ir manoma, kad juo galės pravažiuoti iki 58 tūkstančiių automobilių per parą. Šis veiksnys turės nepaprastai didelę įtaką vietinei distribucijai Vilniuje, užimančiai pagrindinę veiklos dalį transporto paslaugas teikiančių įmonių tarpe. Krovinių pervežimas taps greitesnis, rentabilesnis, be to Vilnius taps patrauklesniu miestu, kaip ir dera sostinei, su galimai mažesnėmis transporto grūstimis, švaresniu oru ir besišypsančiais klientais.