Pasitikėti projektuotojais – itin svarbu

administratorius/ January 12, 2016/ Pramonė, Statyba/

Projektavimas yra paslauga, kurios prireikia statant ar rekonstruojant bet kokią naują įstaigą, įmonę, namą ar kitokį statinį. Projektavimo paslaugų itin daug reikia pramoniniams objektams, energetikos įmonėms, kuriant infrastruktūros objektus, visuomeninės paskirties objektus, aplinkosaugos srityje, uostams ir perkėloms, logistikos sektoriui ir panašiai.

Projektavimas gali būti skirstomas į kelias paslaugų grupes. Kelios jų – tai pastatų, inžinerinių tinklų projektavimas, privalomųjų projektavimo dokumentų ruošimas bei projektų derinimas, rekonstravimo ir remonto darbų projektinių dokumentų rengimas, nestandartinių įrenginių projektavimas, projektinių pasiūlymų rengimas, galimybių studijų rengimas, projekto vykdymo priežiūra, projektų valdymas.

Tam, kad planuojamas projektas vyktų sklandžiai ir užsakovas nepatirtų didelių finansinių bei laiko nuostolių, projektavimo paslaugų teikėjai turi būti ypač aukštos kompetencijos ir labai sąžiningi. Todėl renkantis projektuotojus, svarbu įsitikinti įmonės patirtimi, darbuotojų kvalifikaciją, visais turimais leidimais ir sertifikatais.

Tokie dokumentai turėtų būti prieinami įmonės interneto puslapyje, o jeigu nėra – būtinai pasiteiraukite, nes sąžiningai dirbanti įmonė su malonumu juos parodys, o jeigu išsisukinės ar vilkins pateikti reikiamus dokumentus – reiškia, su ja geriau ir neturėti reikalų.

Geriausi savo srities specialistai ne tik sutaupys Jums laiko, kai nereikės vis iš naujo derinti su neteisingai informuotomis institucijomis ir taisyti klaidų. Jie padės išvengti nuostolių dėl netinkamai atliktų darbų, taip pat leis nekvaršinti sau galvos dėl daugelio dalykų, kurie gali tiesiog paskandinti norint pačiam viską sužinoti ir patikrinti tuo atveju, kai iki galo projektuotojais pasitikėti negalima.