Suvirinimo aparatas — universalus prietaisas pramonėje bei namuose

Lina/ August 1, 2016/ Pramonė/

Kas gali būti labiau bauginanti priemonė nei suvirinimo aparatas, kuris tik prisilietęs prie metalo spjaudosi žiežirbomis. Būdami vaikai mes tik stebėdavome, kaip saugę vyrai virina metalo gabalus ir bando sulituoti dvi dalis. Išties, suvirinimo aparatai vis dar dažnai naudojami, jie gelbsti tiek namuose, garažuose, autoservisuose, bet ir tvarkant stambią techniką ar statant konstrukcijas. Dirbant su šiuo prietaisu svarbu laikytis saugumo priemonių,o tobulas darbas gaunamas su juo tuomet, kai yra pasirinktas tinkamas suvirinimo aparato tipas bei žinoma turimą daug praktikos atliekant suvirinimo darbus.

Suvirinimo aparatai yra įvairių formų bei dydžių. Nuo mažų skirtų namų dirbtuvėse, pramoninių, naudojamų automobilių gamyboje bei specializuotų pramonės šakų. Todėl skubame pristatyti dažniausiai naudojamus suvirinimo aparatus.

MIG suvirinimo aparatai. Laikomi universaliausiais ir labiausiai paplitusiais suvirinimo įrenginiais namų dirbtuvėse bei pramonėje. Su juo gali būti virinami keli skirtingi metalai, įskaitant lengvą bei nerūdijantį plieną ir aliuminį.

TIG suvirinimo aparatai. Daugiau specializuoti nei MIG suvirinimo įrenginiai. TIG suvirintojai naudojami tikslingesniam darbui atlikti. Turi galimybę suvirinti daugiau metalo rūšių nei bet koks kitas suvirintojas. TIG suvirina metalą iš lengvo bei nerūdijančio plieno, aliuminio, vario, bronzos, aukso ir kitų. Jis puikiai tinka metalo meno kūriniams, virinant motociklo rėmus ir kitą techniką.

Taškinio suvirinimo įrenginys. Dirba vietoj brangesnių mechanizmų. Nors suvirinimo jėga kiekvienoje suvirinimo vietoje yra reikšmingas faktorius, todėl taškinio suvirinimo aparatas tinkamas specialios paskirties procedūroms. Jis yra naudojamas tvarkant motorinių transporto priemonių kėbulą, automobilius.

Plastiko suvirinimo aparatai. Pastarieji yra vieni iš inovatoriškiausių įrenginių. Specialiai sukurtas suvirinti plastikines medžiagas, kurias sunku suvirinti naudojant tradicinius suvirinimo prietaisus. Tai pramonėje itin dažnai naudojamas prietaisas, nes lengvai gali sulituoti plastikines dalis.