Ką daryti, jei šuo visiškai nesidomi žaislais?

Lina/ May 26, 2021/ Reklama/

Nors dauguma šunų itin mėgsta žaidimus, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet šuo visiškai nesidomi žaislu. Taip gali nutikti dėl įvairių priežasčių: grobio instinktas buvo sąmoningai slopinamas, šuo niekada nebandė žaisti su žaislais, arba… šeimininkas jo neišmokė tuo domėtis. Jei vis pasvarstote, kaip būtų puiku, kad šunį motyvuotų ne tik maistas, bet taip pat ir žaislai, tikrai verta pasinaudoti žemiau pateiktais patarimais. Jei laikysitės rekomendacijų, tikėtina, kad jūsų augintinis taip pat išmoks žaisti!

Į pagalbą pasitelkite augintinio mėgstamus skanėstus

Jei šuo į žaislą žiūri taip, kaip ir į bet kokį kitą namuose gulintį daiktą, pirmiausia reikia parodyti, kad žaislai šunims gali būti tikrai įdomūs. Pasirinkite tokius žaislus, į kurių vidų galima dėti skanėstų, įdėkite keletą gardžių kąsnelių, ir leiskite šuniui juos išsiimti. Tikėtina, kad augintinis stengsis juos iškrapštyti, todėl neišvengiamai teks žaislą paridenti ar panaudoti kitą „taktiką“.

Rinkitės kontaktinius žaidimus

Ne visi šunys yra linkę žaisti vieni, todėl kontaktinis žaidimas visada yra puiki mintis. Naudinga įsigyti tokių žaislų, kurie būtų pakankamai ilgi (kamuoliukas su virve, susukta virvė, dresūros pelė, ir t.t.) Pritūpkite ir žaislą padėkite ant žemės. Stebėkite, ar augintinis susidomėjo žaislu (jis gali ateiti apuostyti žaislą ar net jį įsikąsti). Jei taip nutiko, šiek tiek pajudinkite žaislą. Jei matote šuns susidomėjimą, žaislą traukite nuo šuns ir palengva judinkite: taip bus paskatinamas grobio instinktas, todėl šuo tikriausiai norės žaislą įsikąsti. Jei taip nutiks, galite šiek tiek „pasigrumti“ dėl žaislo, tačiau nepamirškite, kad šuniui yra svarbu bent kartais laimėti. Jei šioje „dvikovoje“ laimės šuo, leiskite jam šiek tiek pasidžiaugti turimu žaislu, o tuomet tęskite žaidimą arba paprašykite žaislą atiduoti.

Kokie žaislai šunims patinka labiausiai?

Tai – labai individualu. Vieni šunys tiesiog dievina kamuoliukus, kiti – dresūros peles, dar kiti – pliušinius žaislus, ir t.t. Dažniausiai tenka išbandyti ne vieną žaislų rūšį, kol galiausiai pavyksta atrasti labiausiai patinkančius, todėl vertėtų įsigyti bent kelis skirtingus žaislus. Pasirūpinkite, kad žaislai šuniui išliktų vertingi: jie augintiniui neturi būti pasiekiami visą parą. Jei žaislai tiesiog voliosis namuose, natūralu, kad augintiniui nebus įdomu su jais žaisti, todėl žaidimą pasiūlykite tada, kuomet šuo tinkamai atlieka tam tikras komandas. Vieną dieną pasiūlykite vieną žaislą, o kitą dieną – kitą. Jei žaislai bus „rotuojami“, jie kas kartą atrodys tarsi nauji, taigi, šuo turės kur kas didesnę motyvaciją pasinerti į žaidimų pasaulį.

Ką daryti, jei šuo nebenori atiduoti žaislo?

Jei šunį sudominote žaislu, gali nutikti ir taip, kad jis nebenorės jo atiduoti. Tokiu atveju naudinga turėti du vienodus žaislus (šuniui nebus sunku atsisveikinti su turimu „grobiu“, nes jūs jam pasiūlysite lygiaverčius mainus). Jei turite tik vieną žaislą, jį galite išmainyti į maistą. Žaidimo sesiją geriausia nutraukti tada, kai augintinis dar dega noru tęsti pradėtą veiklą. Jei žaisite tol, kol augintiniui pasidarys nuobodu, tikėtina, kad kitą kartą jis nebenorės žaisti su tuo pačiu žaislu, taigi, pasistenkite, kad taip nenutiktų.