Pasirinkus nepriklausomą elektros tiekėją optimizuojamos išlaidos

Gabriele/ November 6, 2016/ Sėkmingo verslo istorijos/

Turite verslą ir išlaidos atrodo neoptimizuotos? Situaciją galima pakeisti – elektros tarifas patrauklesnis pasirinkus nepriklausomą elektros energijos tiekėją.

Kokia verslo samprata? Svarbiausia pelnas? O gal tai pirmiausia savirealizacija? Rizika? Investicijos? Iš tiesų visi šie dalykai turi nemažai įtakos. Apibūdinti ekonominės veiklos procesus galima pačiais įvairiausiais žodžiais, pavyzdžiui:

  • įdomu;

  • rimta;

  • apgalvota;

  • optimizuota;

  • pelninga.

Kai kada tam tikri vertinimai subjektyvūs. Štai vienokios paslaugos jums galbūt atrodo įdomios, o jūsų kaimyno interesų sritis visai kita. Bet yra vienas bendrumas, siejantis net ir skirtingą verslą. Tai elektros energija. Darbas biure – tai kompiuteriai, spausdintuvai ir kita įranga. Gamykla – tai konvejeriai ir t. t. Kiekviena įstaiga kuo nors specifinė, tačiau gyvuoja pagal tą patį pelno ir išlaidų principą ir mąsto, kaip išlaidas optimizuoti. Domimasi, koks šiuo metu yra elektros tarifas, ieškoma tiekėjų, kurie galėtų padėti geriau tvarkytis su išlaidomis.

Elektros tarifas – kintančios sistemos dalis. T. y. elektros kaina nėra pastovi. O skaičius lemia įvairūs veiksniai. Verslui galbūt nerūpi, kaip energija pagaminama, bet tikrai rūpi, kiek reikės mokėti už elektrą. Kaip minėjome pradžioje, situaciją įmanoma keisti teigiama linkme – pasirinkus nepriklausomą tiekėją.

„Eurostat“ duomenimis, 2011 metais komerciniams vartotojams Lietuvoje taikyti 11,9 proc. didesni tarifai, nei yra Europos Sąjungos vidurkis. Tačiau dėl laisvosios rinkos situacija palenkiama savo naudai. Tam reikia kreiptis į nepriklausomą elektros tiekėją, kurio siūlomas elektros tarifas gerokai priimtinesnis ir leidžiantis kuo sklandžiau vykdyti ekonominę veiklą.

Kaina aktuali nepriklausomai nuo to, ką perkame. Ar tai naujas būstas, ar kramtomoji guma, ar kojinės, ar kompiuteris, bet kuriuo atveju į skaičiais išreikštą informaciją nenumojama ranka. Bet ne ką mažiau norime, kad kaina ir kokybė nebūtų nutolusios viena nuo kitos.

Kas yra kokybė? Su šia sąvoka susijęs profesionalus elektros energijos tiekimas. Juk patrauklus elektros tarifas išvis ką nors reiškia tik tada, kai energija gaunama taip, kaip ir turėtų būti gaunama. Be kokių trikdžių. Konkrečiai šioje srityje akcentuojama ir aplinkai draugiška energija. Taip pat paprastas atsiskaitymas. Pastebėtina, kad kokybę reprezentuoja palyginti skirtingos sferos. Juk draugiškumas aplinkai ir paprastas atsiskaitymas – ne iš tos pačios „operos“. Bet tokių skirtumų suderinimo reikšmė didžiulė. Daugybė dalių sudaro visumą, vadinamą kokybe.

Nevykdantiems verslo elektros tarifas atrodo vienaip, o verslo pasaulio žmonėms – kitaip. Kalba sukasi apie didesnius pinigus, nei sumoka buitiniai vartotojai. Kad įmonė gyvuotų ir galbūt plėstųsi, būtinas pelnas. Sakoma, kad iš karto įmonės dirba nuostolingai. Na, bet vėliau būna persilaužimas ir po truputį įsivažiuojama. Kad veikla būtų kuo sėkmingesnė, nemažai skaičiuojama. O atsakingai pasirinktas elektros tarifas yra galimybė dirbti dar sėkmingiau.

Jei atstovaujate verslo pasauliui ir nežinote, kaip optimizuoti išlaidas, pasidomėkite nepriklausomais elektros energijos tiekėjais. Tai sprendimas, kuris parodo, kad optimalumas išties pasiekiamas. Tuomet laiptelis po laiptelio, etapas po etapo veikla vystoma efektyviai.

Dar vienas punktas šioje temoje – elektros tiekėjo patikimumas. Stengdamiesi patenkinti klientų poreikius, išlaikyti aukštą savo paslaugų kartelę ir rūpindamiesi įvaizdžiu tiekėjai dirba patikimai. Tad jei dvejojate, ar tokie rinkos dalyviai gali pasiūlyti ne tik mažesnes kainas, bet ir visapusišką kokybę, žinokite, kad toks jų tikslas.

Kai tikslas yra aukšta kokybė, tai atveria geriausius kelius tiek patiems paslaugų teikėjams, tiek jų klientams. Netgi sukuriamas geresnis rinkos įvaizdis. O tai yra dar viena priežastis stengtis.