You are currently viewing Klinikos pranašumas – specializuoti gydytojai toje pačioje srityje

Klinikos pranašumas – specializuoti gydytojai toje pačioje srityje

Medicinoje gausu skirtingų gydytojų specializacijų, tarp kurių pavadinimų galima ir susimaišyti. Viena tokių sričių yra seksualinė, lytinė žmogaus sveikata. Dažniausiai šios srities specialistai gydo lytinės sistemos ligas ir tas ligas, kurias galima perduoti lytiniu keliu.

Turbūt kiekvienam žinomas pavadinimas VENEROLOGAS. Dabar nėra griežto atskyrimo, kai lytiniu keliu plintančias ligas sprendžia tik venerologas. Venerinės ligos – net keletos specialybių gydytojų darbo objektas. Su jais užsiima venerologai, dermatovenerologai, seksologai, urologai, ginekologai.

Pagal srities apibrėžimą, apžvelkime, kuo skiriasi šių sričių specialistai:

Venerologija

Tai mokslo šaka tirianti lytiniu keliu plintančias ligas, kurios perduodamos per nedideles žaisdeles, kraują, seiles, spermą.

Dermatovenerologija

Šios mokslo šakos gydytojai specializuojasi odos bei lytiniu keliu plintančių ligų srityje. Dažniausiai šios srities specialistai linksta arba į odos ligų, darinių gydymą, ir veikia panašiai kaip dermatologai; arba daugiau specializuojasi lytiniu keliu plintančių infekcijų gydyme, kas yra artima venerologijai, seksologijai.

Seksologija

Tai mokslo šaka, tirianti lytinius santykius fiziologiniu, psichologiniu ir socialiniu aspektais. Seksologija tiria žmogaus lytinės raidos ypatumus, lytinius santykius ir su jais susijusius reiškinius (ypač elgesį ir sueities techniką) bei lytinius sutrikimus ir patologiją. Kadangi lytinės sistemos sutrikimai, ligos turi ytakos žmogaus seksualiniam gyvenimui, fiziologiniu aspektu – seksologijos specialistai išmano šią sritį, kaip ir kiti venerines ligas gydantys gydytojai.

Urologiija

Tai medicinos šaka, apimanti vyrų ir moterų šlapimo takų ligų tyrimą, gydymą bei vyrų reprodukcinės sveikatos tyrimą. Urologijos šaka apima ir chirurginę praktiką, kas daro ją išskirtinę iš kitų artimų sričių. Tačiau šios srities specialistai turi geras vidaus ligų, lytiškai perduodamų ligų, infekcijų, ginekologijos žinias.

Čia svarbu pastebėti, kad urologija nėra susijusi tik su konkrečiai vyrų, kaip liaudyje manoma, gydymu. Iš tiesų tai – andrologija. Andrologija – Čia svarbu pastebėti, kad urologija nėra susijusi tik su vyrų, kaip liaudyje manoma, gydymu.

Ginekologija

Medicinos šaka, tirianti moters lytinių organų anatomiją, fiziologiją, ligų diagnostiką, gydymą ir profilaktiką.

Taip, kaip šios specializacijos turi bendrų taškų, taip pat ir turi savas pakraipas, dėl ko ir yra atskiriamos, kaip individualios specializacijos. Tačiau žiūrint iš verslo pusės, klinika, kurioje galite rasti visapusiškų specializacijų gydytojus tam tikroje srityje – yra tikrai pranašumas tarp kitų klinikų, kuriose dirba mažesnis kiekis specialistų. Puikus artimos srities specialistų susibūrusių vienoje vietoje pavyzdys yra „Homo Sanus“ klinika Vilniuje. Savo pristatyme jie mini, kad yra urologijos, dermatovenerologijos, seksologijos klinika, kad pacientams būtų aišku, kokios srities specialistus gali rasti klinikoje ir nusistatymai dėl gydytojų pavadinimo netrukdytų pritraukti klientų.