You are currently viewing Šlaitinių stogų šiltinimas: ką reikia apie tai žinoti?

Šlaitinių stogų šiltinimas: ką reikia apie tai žinoti?

Ne paslaptis, kad stogas yra vienas svarbiausių bet kurio pastato akcentų – jis atlieka ne tik estetinę funkciją, ne ką mažiau svarbi yra ir praktinę reikšmė. Na, o reikalavimai stogui keliami iš tiesų dideli: jis turi patikimai apsaugoti nuo įvairių aplinkos veiksnių ir šaltis yra vienas jų. Žinoma, tai, ar pastate bus patogu ir gera gyventi ar dirbti, priklausys ir nuo daugybės kitų veiksnių, tačiau stogas neabejotinai yra vienas pagrindinių. Norint užtikrinti ypač gerą rezultatą, stogo šiltinimas tampa vienu svarbiausių procesų. Tai, kaip bus jis atliekamas, priklausys nuo įvairių veiksnių ir stogo tipas neabejotinai yra vienas jų. Šlaitiniai stogai – vieni populiariausių, tad pats metas sužinoti, kaip turėtų būti vykdomas šis procesas.

Šlaitinių stogų šiltinimas: kokia žaliava tam tiks geriausiai?

Savaime suprantama, žaliava, kuri bus naudojama šlaitinio stogo šiltinimui, yra vienas svarbiausių akcentų. Ir nors šiam tikslui šiandien galima naudoti įvairias medžiagas, specialistų teigimu, vienas geriausių pasirinkimų yra ekovata. Kodėl būtent ji? Atsakymas labai paprastas – ši žaliava turi ypač daug gerų savybių. Visų pirma, ekovata yra besiūlis ir vienalytis gaminys, todėl kur kas mažesnė lūžių, skilimo bei atnaujinimo darbų tikimybė. Ne paslaptis ir tai, kad statant namus, yra labai svarbu užtikrinti saugumą. Ir čia kalbame ne tik apie apsaugą nuo ilgapirščių, bet ir vieną didžiausių pavojų – ugnį. Tad, kad namai taptų itin saugia vieta, juos statant, verta naudoti kuo daugiau ugniai atsparių žaliavų ir ekovata yra viena iš jų. Tačiau nekviestų svečių, kurių norisi išvengti yra ir daugiau. Tad, jei norite, kad jūsų namai būtų nedraugiški ne tik ugniai, bet ir graužikams, įrengiant namus, taip pat verta rinktis jiems atsparias žaliavas. Ir ekovata taip pat yra vienas tokių pasirinkimų.

Kiek laiko trunka šaltinių stogų šiltinimas?

Gera žinia ta, kad šlaitinių stogų šiltinimas tikrai nėra tas procesas, kuris reikalautų labai daug laiko – dažniausiai tai galima atlikti vos per 1 – 2 dienas. Žinoma, geriausiai, kai šį darbą atlieka profesionalai, tokiu atveju yra užtikrinamas aukščiausios kokybės rezultatas.