You are currently viewing Sporto salė biure – modernus ir visapusiškai naudingas sprendimas

Sporto salė biure – modernus ir visapusiškai naudingas sprendimas

Vakarų šalyse jau seniai propaguojama sveika gyvensena ne tik laisvalaikio, bet ir darbo metu. Toks požiūris yra modernios visuomenės ir pozityvios darbo atmosferos puoselėjimo pavyzdys. Fizinio aktyvumo palaikymo galimybes biure įperkamos tik pelningoms įmonėms, nes sporto įranga reiškia papildomas išlaidas, tačiau kartais įmonių vadovai net nesusimąsto, kad galimybė darbuotojams darbo metu atlikti fizinius pratimus reiškia ne tik jų kaip individų gerovę, bet ir naudą pačiai įmonei.

Ne tik darbuotojų fizinei formai, bet ir darbingumui

Intensyvi darbo diena darbuotojams gali sukelti nemažai streso, įtampos ir neigiamų emocijų. Nors kai kurie praktikuoja bėgiojimą ar treniruotę vakarais, po darbo kartais tam tiesiog nelieka jėgų. Diena iš dienos, mėnesis po mėnesio taip žmogus įgija viršsvorio, tampa neaktyvus ir pasyvus. Neturėjimas galimybės fiziškai „nuleisti garo“ gali atsiliepti žmogaus fizinei ir emocinei būsenai.
Pusvalandis prasiblaškymo žingsniuojant bėgimo takeliu ar lengva mankšta ant elipsinio treniruoklio darbo metu ne tik padeda kiaurą dieną sėdinčių darbuotojų kūnams, bet ir pakelia nuotaiką, o svarbiausia – nuteikia darbingumui. Tą patvirtino ne tik elementari medicina, bet ir modernių biurų vadovų praktika. Nejausdami įtampos darbuotojai yra labiau linkę dalyvauti įmonės tobulėjimo procese – aktyviau įsitraukia ne tik į savo sferą, bet tampa produktyvesni ir naujoms idėjoms.

Nėra taip brangu, kaip gali atrodyti

Kiekviename didesniame biure galima rasti nenaudojamų erdvių ar nebrangiai nuomojamų patalpų netoliese. O mažai sporto salei įrengti nereikia penkių įmantriausių treniruoklių – elipsinis treniruoklis ar bėgimo takas ir komplektas svarmenų – jau gera pradžia. Vėliau salę galima vis pildyti.
Kita nauda įmonei – sveiki ir žvalūs darbuotojai rečiau pasiduoda ligoms, todėl pastebėta, jog biure įrengus sporto salę itin sumažėjo atvejų, kai darbuotojai pasiėmė nedarbingumo dienas.
Tad akivaizdu, kad elipsinis treniruoklis įmonei nekainuotų nė pusės tiek, kiek naudos ir puikų idėjų ateity suteiktų sveikas jos darbuotojas.