Jungikliai, kištukiniai lizdai: novatoriški instaliaciniai gaminiai

administratorius/ September 25, 2014/ Statyba/

Kartais net nepastebima, kaip greitai plečiasi turimų elektros prietaisų kiekis. Atsipeikėjama, kai nebeįmanoma rasti laisvo elektros lizdo ar kojos nuolatos užkliūva už kambariuose nusidriekusių susipainiojusių laidų. Pastarieji ne tik kelia nepatogumus – tai taip pat gali būti nesaugu, jei namuose laksto ar šliaužioja maži vaikai. Taigi, ar vis besivystančios technologijos negalėtų pagerinti kasdienės buities problemų pasiūlydamos išradingus instaliacinius patobulinimus jungikliams, lizdams ir nusibodusiems laidams?

Vienas iš tokių „išmanių“ variantų yra „Yanko design“ pasiūlytas būdas: dizaineriai nutarė, kad, kai yra daugybė šviesos jungiklių, tampa sunku atskirti kuris yra kuris. Todėl buvo sugalvota koncepsija patalpos planą atvaizduoti išmaniajame ekrane ir suteiktas funkcionalumas apšvietimą reguliuoti vienu prisilietimu. Tai, žinoma labiau pritaikoma didesnėms erdvėms, tačiau itin tiktų ir namuose, jei norima užtikrinti energijos tausojimą ir sumažinti diskusijų „kas vonioje paliko šviesą?“ apimtį.

Dar vienas pavyzdys – tos pačios įmonės siūlomas novatoriškas elektros ilgintuvas, kurio kiekviena dalis yra atskiriama, kad būtų patenkinti naudojimo poreikiai. Kištukai jungiami ne iš viršaus, kaip įprasta, tačiau iš šono, o ankstesnės jungties vietoje yra piktogramos, kurios paskirsto, kur ir koks prietaisas įjungtas. Pvz., tai gali būti šviestuvo, televizoriaus, mobiliojo ikona – tokiu būdu lengviau kontroliuoti prijungtų prietaisų kiekį. Nusprendus atjungti – užtenka lengvai spustelėti iš viršaus ir kištukas lengvai išstumiamas.

Galiausiai itin paprastas, tačiau stebinantis patobulinto kištukinio lizdo variantas – spurgos formos lizdas. Dažnai stengiantis išvengti kyšančių laidų, lizdai slepiami ir įrengiami ne tokiose pastebimose ir dažnai sunkiai prieinamose vietose. Tuomet kyla sunkumų, jei tenka perjungti kištukus, ypač, jei tai poreikis dažnas. Galima praleisti net kelias minutes stengiantis prijungti prietaisą, tačiau vis nesėkmingai. Tačiau kištukinis lizdas – spurga – išsprendžia šią problemą, nes ji pritaikyta kištukui 360 laipsnių kampu. Tuomet užtenka tik apytiksliai numanyti, kur taikyti!

Taigi besidriekiantys laidai, nepatogūs jungikliai, nepraktiški elektros lizdai gali būti pakeičiami patobulintais instaliaciniais gaminiais. Įgaunama įvairesnių galimybių, kaip valdyti namų apšvietimą, kaip organizuoti prijungtų prie elektros ilgintuvo prietaisų skaičių ar tiesiog praktiškiau gyventi nebesikankinant prie vis kur nors užstalėje besislepiančio kištukinio lizdo. Namuose taps žymiai patogiau!