Svajoju apie statybų verslą – nuo ko reikėtų pradėti?

Lauryna/ April 22, 2016/ Statyba/

Apie nuosavą verslą daugelis bent kartą gyvenime tikrai yra susimąstęs – juk toks geras jausmas, kai dirbi tik sau ir joks piktas direktorius šalia su pirštu negrūmoja. Kad ir kaip smagiai beskambėtų faktas, jog būsi pats sau vadas, vis dėl to tokios pareigos neša ir didžiulę atsakomybę, kadangi nuo tavęs gali priklausyti ne tik tavo, bet ir darbuotojų ateitis. Kaip viską padaryti teisingai ir kokio verslo imtis, jog rizika būtų pati mažiausia?

Atsakymą į šį klausimą norėtų surasti kiekvienas, todėl savais būdais stengiasi jį atrasti – kas stebi analizuoja, o kas kuria ir bando. Iš tikrųjų, vieno teisingo modelio, kaip reikėtų sukurti sėkmingą verslą, nėra ir negalėtų būti – kuo daugiau netikėtų sprendimų padarysite, tuo didesnė tikimybė, jog jie pasiteisins, tačiau tuo pačiu eidami dar neišmintu taku, galite daugiau kartų suklysti. Kuris variantas priimtinesnis, galite nuspręsti tik Jūs pats.

Lietuvoje vis dar labai populiarus statybų verslas, kuriame dažniausiai sukasi didelės pinigų sumos, o naujų pastatų statybos atrodo tarsi kasdienis reiškinys. Daug užsakymų, daug ir įmonių, kurios gali tuos darbus atlikti – ar su gebėsite būti už juos geresnis? Galbūt esate išanalizavęs daugelio sėkmingų Lietuvoje, o gal ir pasaulyje veikiančių įmonių darbo specifiką ir matote nišą, kuri dar iki galo neišplėtota? Tokiu atveju, rizika verta verslo plano.

Nuo verslo plano pirmiausia ir reikėtų pradėti – nors galvoje susidėliojusios mintys atrodo nepriekaištingai, pradėjus jas dėstyti raštu, išlenda pirmosios spragos. Prireiks ne vieno žmogaus, kuris itin gerai nusimano statybose, reikės pagalvoti ir apie statybinę įrangą, o jeigu nutarsite ją įsigyti – ir apie vietą, kurioje ją laikysite. Norint kreiptis į banką dėl paskolos, reikės paskaičiuoti ir finansinių išlaidų scenarijus, kuriais turėsite tikėti ne tik Jūs patys, bet ir būsimi investuotojai – jų šiame versle tikrai prireiks.

Visa tai yra tik pirmi žingsniai, norint tapti statybos verslo dalimi. Teks susidurti su įvairiais sunkumais, kuriuos kartais iš anksto sunku prognozuoti, todėl jeigu manote, jog su visu tuo susidorosite, mėgstate iššūkius ir norite tapti geriausiu savo srityje – statybos verslui reikia Jūsų!