PATARIMAI: NUOMOTI AR PIRKTI BUTĄ?

Lauryna/ September 8, 2016/ Statyba/

Kiekvienam jaunuoliui, atvykusiam dirbti ar studijuoti į didmiestį, kyla dilema, ar nuomoti butą, ar pirkti. Žinoma, daug dažniau pirmasis variantas yra tiesiog paprastesnis – atrodo, iš pradžių nėra tiek laiko ieškotis būsto, kuriame žmogus gyventų bent porą dešimtmečių. Daug greičiau ir su šimteriopai mažesnėmis išlaidomis galima išsinuomoti butą, kol pagaliau bus pasiruošta ilgai ir atsakingai nuolatinio būsto paieškai.
Tačiau yra ir tokių, kuriems buto nuoma nėra problema net ir visą gyvenimą. Toks pasirinkimas ypač dažnas Vakarų valstybėse, kur butų kainos yra tiesiog neįperkamos, todėl jaunuoliai nuomojasi gyvenamąją vietą neribotam laikui. Kita vertus, nuosavas butas – tai puiki investicija – juk jį galima nuomoti ir gauti už tai pajamas. Tad kas labiau apsimoka: pirkti, ar nuomotis butą?

Buto-pirkimas-nuoma

Pirkti butą verta, nes:

  • Tai yra ilgalaikė investicija – bute iš pradžių gyvensite jūs, vėliau – jūsų vaikai. Net jeigu ir po 5 metų nuspręstumėte ieškoti naujos gyvenamosios vietos, galėsite pirmąjį butą išnuomoti – tuomet pajamos už nuomą kompensuos naujos vietos išlaidas.
  • Paskolos išmokėjimas tam tikrai sumai kas mėnesį gali siekti rinkoje nusistovėjusias nuomos kainas, vadinasi tai bus tas pats, kas nuomotis svetimą butą, tik skirtumas – kad šis butas bus jau jūsų.
  • Jeigu esate nagingas arba jūsų artimieji užsiima apdaila, galite nusipirkti prastesnės būklės butą už pigiau, ir jį suremontavę išnuomoti brangiau – taip paskola atsipirks daug greičiau.

Nuomoti butą verta, nes:

  • Tai lankstus pasirinkimas. Jeigu nesate tikras, ar norėsite ateityje likti tame pačiame mieste ar net šalyje, geriau nerizikuoti ir nepirkti buto, o jį nuomotis.
  • Nuomotis butą verta, kadangi nesate atsakingas už namą, kuriame įrengtas butas. Pavyzdžiui, jeigu name, kuriame įrengtas butas, vykdoma renovacija, už ją mokės buto šeimininkas, o ne nuomininkas.
  • Nuomojantis butą nereikia taupyti pradinei įmokai – tereikia turėti sumą už pirmą ir paskutinį nuomos mėnesį arba sumokėti užstatą, kuris vėliau bus grąžintas.

Tai yra tik keletas iš patarimų, ar verčiau nuomotis butą, ar jį įsigyti, tačiau geriausią atsakymą galite priimti tik jūs pats, žinodamas savo biudžetą, ateities planus ir norus.