Rytinė kava nuosavoje terasoje – kiekvieno svajonėse

Migle/ May 2, 2017/ Statyba/

Šiltas vasaros savaitgalio rytas, kai nereikia niekur skubėti, lauke žydi gėlės, žaliuoja veja, o nosį kutena šviežios garuojančios kavos puodelis… ar yra kam toks vaizdinys nesukelia noro visa tai patirti iš tikrųjų? Kad ir kaip žmonėms patiktų gyventi bute mieste, tačiau bent retkarčiais kiekvienas, net ir labiausiai užkietėjęs miestietis, susimąsto, kad tai – tikra svajonė.

Turintys nuosavą namą turi galimybę šią svajonę paversti realybe – tereikia įsirengti terasą. Lauko terasa suteikia galimybę bet kada išeiti kavos gerti į lauką, taip pat skaityti mėgstamą knygą lauke ir, žinoma, smagiai leisti laiką su artimaisiais ir draugais.

Naujakuriai neretai atidėjinėja terasos įrengimą tolimesniam laikui, tačiau terasos įrengimas nėra sudėtingas ir daug pastangų reikalaujantis darbas. Šių statinių būna pačių įvairiausių, todėl tikrai galima rasti tinkamiausią Jūsų bendrai sklypo vizijai ir labiausiai atitinkantį poreikius.

Populiariausios terasos – namo priestatas, turintis bendrą stogo šlaitą su namu, medinėmis grindimis ir tiesioginiu įėjimu į namų erdvę. Taip pat toks pat variantas, tik skiriasi stogas – jis yra papildomai montuotas arba yra pratvirtinta speciali išsukama brezentinė stogo danga. Tiek vienas, tiek kitas variantas yra verti dėmesio, tačiau, žinoma, pirmasis yra tvirtesnis ir geriau apsaugo nuo vėjo ir lietaus. Kita vertus, esant tokiam orui, nėra noro leisti laiką terasoje, todėl tai nėra reikšmingas kriterijus renkantis terasos tipą.

Terasą galima įrengti ir antrajame namo aukšte, tačiau, vis dėl to, patogesnis variantas – terasa sulig pirmuoju namo aukštu, iškart ant žemės, nes yra saugesnė ir patogesnė, taip pat lengviau įrengiama.

Taigi terasa yra vienas iš kriterijų, dėl kurių net ir užkietėjęs miestietis gali pavydėti nuosavą sklypą turinčiam savininkui.