Baras ar valgomojo stalas?

Migle/ July 4, 2017/ Statyba/

Paskutiniu metu itin išpopuliarėjo būstai, kuriuose svetainė ir virtuvė yra vienoje erdvėje, todėl dažnas kuriantis tokios erdvės interjerą susiduria su klausimu, kaip atskirti virtuvės zoną nuo svetainės. Populiariausias variantas – atskirti sukuriant valgymo zoną, dažniausiai tai – baras arba virtuvės / valgomojo stalas. Tačiau tada susiduriama su pasirinkimo dilema: geriau baras ar stalas? Kokie baro privalumai lyginant su klasikiniu variantu – stalu?

Baras – ne taip seniai į madą atėjęs, tačiau, pasak specialistų, jau atgyvena tapęs variantas. Jo privalumai – stilius, modernumas, patogumas tiek stovint, tiek sėdint, tačiau tik dviem arba, geriausiu atveju, keturiems žmonėms. Baras suteikia galimybę patogiai mėgautis maistu ir pokalbiais šeimai, tačiau aplankius artimiesiems arba draugams, susėsti prie jo – sudėtinga arba neįmanoma, todėl tokiems atvejams rekomenduojama turėti ir valgomojo stalą. Štai ir priėjome prie išvados: jei turite atskirą valgomojo zoną, baras – puikus pasirinkimas, tačiau, jei būste tokios atskiros erdvės nėra, geriau rinktis klasikinį ir laikui nepavaldų variantą – stalą.

Stalai gali būti patys įvairiausi: didesni, mažesni, aukštesni, žemesni, apvalūs, kvadratiniai, stačiakampiai, ovalo formos… ir t. t., todėl tikrai rasite Jūsų namų erdvei tinkamiausią ir geriausiai Jūsų poreikius patenkinantį stalą. Stalas – patogus pasirinkimas, nes prie jo nesunkiai gali susėsti daugiau žmonių, jis žemesnis, todėl nesukelia sunkumų prie stalo valgyti ir vaikams, ant jo yra daugiau vietos. Žinoma, tai ne toks modernus pasirinkimas, prie stalo nepavalgysi atsistojęs ir pan. Tačiau tai – tik smulkmenos. Beje, stalas niekada neišeis iš mados, kaip jau atsitiko su baru.

Taigi, jei įrenginėjate bendrą svetainės ir virtuvės erdvę ir renkatės tarp baro ir stalo, turite įvertinti pagrindinę taisyklę: jei turite atskirą valgomojo zoną, galite rinktis bet kurį variantą, tačiau, jei tokios erdvės neturite, specialistai rekomenduoja rinktis virtuvės / valgomojo stalą.