Kokią šildymo sistemą rinktis? – šilumos siurblys

Lina/ April 1, 2019/ Statyba/

Šiais laikais turime išties daug įvairių šildymo sistemų: dujiniai, granuliniai katilai, skysto kuro, joninis, radiatorinis šildymas ir pan. Galime užtikrintai teigti, kad visos jos yra savaip geros. Vienų vieni privalumai, kitų – kiti. Šis pasirinkimas daugiau ar mažiau priklauso nuo Jūsų asmeninių poreikių, galimybių ir įpročių. Jeigu apsilankymas tris kartus per dieną katilinėje su glėbiu malkų ne problema, tai Jums puikiai tiks ir kieto kuro šildymo sistema (tiesa, tai vis dar pigiausias būdas suteikti namams šilumą). Vis dėlto, šiandien norėtume daugiau pakalbėti apie komfortišką, novatorišką namų šildytuvą – šilumos siurblį. Kodėl būtent šią šildymo sistemą turėtų pasirinkti naujų, renovuojamų ar remontuojamų namų savininkai? Būtent į šį klausimą šiandien pamėginsime Jums atsakyti!

Šilumos siurbliai – kaip jie veikia?

Šilumos siurbliai yra skirstomi į du pogrupius – oras-oras ir oras-vanduo. Iš pažiūros keisti pavadinimai, išsiaiškinus šių prietaisų veikimo principus, staiga tampa nebe tokie ir keisti, o kaip tik labai logiški ir taiklūs.

Tiek oras-oras, tiek oras-vanduo šilumos siurbliai pasižymi savo pagrindine funkcija – šilumos energijos paėmimu iš išorės ir jos perdavimu į vidų (panašiai kaip šaldytuvas, tik tiek, kad atvirkščiai). Visgi, lauko šilumos energiją skirtingi siurbliai panaudoja kiek kitokiais būdais. Mat oras-oras ją išnaudoja oro šildymui. Kitaip sakant, „iš oro“ paima orui, dėl to ir oras-oras (kaip jau turbūt supratote). Oras-vanduo šilumos siurblys, gautą energiją skiria boileryje esančio vandens šildymui. Dėl šios priežasties oras-vanduo siurbliai yra brangesni ir, dažnu atveju, optimalesni. Jie ne tik užtikrina šilto vandens atsargas namuose, bet, radiatorių ir grindų šildymo sistemų dėka, suteikia namams šilumą. „Iš oro“ į vandenį, dėl to ir vadinami oras-vanduo.

Dėl tokios, išskirtinės veikimo specifikos, šilumos siurbliai pasižymi mažu energijos sunaudojimu ir aukštu šilumos suteikimu. Taigi, jeigu esate linkęs ar linkusi investuoti į savo ateitį, šilumos siurblį matykite kaip lyderį namų šildymo sferoje. Taip, jie nėra pigūs, bet sumažėję mokesčiai už komunalinius tą, pirmai pasirodžiusį „per brangų“ malonumą atpirks taip greitai, kad net nespėsite mirktelėti.

Šilumos siurblių kaina ir kokybė – baisu ar nelabai?

Potemę išgvildensime greitai, kadangi šį aspektą užčiuopėme jau prieš tai. Labiau susikoncentruokime į klausimą – kodėl šilumos siurblių tokios kainos?! Pirmas, pats banaliausias paaiškinimas yra, dėl to, kad jų pagaminimas nėra paprastas. Antra, ieškodami patikimose parduotuvėse, kaip antai Silumossiurbliai24.lt, randate tiktai kokybiškus, žinomų prekinių ženklų oras-vanduo ir oras-oras šilumos siurblius. Norite rizikuoti? Ieškokite kinietiškų gaminių, ko daryti tikrai nerekomenduojame. Ne dėl to, kad jie visi yra blogi. Tikrai ne. Tačiau, gaminimo principai šiek tiek skiriasi. Ten rasite daugiau plastiko, todėl ir jų ilgaamžiškumas gali būti reliatyvus… Trečia, siurbliai atneša išties didelę naudą piniginei ir Jūsų namams. Tai vienalaikė investicija, kuri, bėgant mėnesiams ar metams atsiperka su kaupu (ir gana greitai!).

Kiti šilumos siurblių privalumai

Pamenate, pirmojoje pastraipoje minėjome, kad šilumos siurbliai – komfortas ir novatoriškumas. Šių įrenginių gamintojai kiekvienais metais vis labiau stebina, kadangi į savo produkcija įdiegia vis daugiau naujų technologijų ir parametrų. Jau dabar, nusipirkę kad ir paprastą siurblį, Jūs galėsite sureguliuoti jo darbą ilgalaikiam ar trumpalaikiam laikotarpiui pagal savo asmeninius poreikius. Naujesni oras-oras ar oras-vanduo šilumos siurbliai turi integruotą Wi-Fi bevielį ryšį, todėl gali būti valdomi telefonu, planšete ar nešiojamuoju kompiuteriu. Šiek tiek senesni siurbliai taip pat gali būti valdomi bevieliu ryšiu, tačiau tam jie turi valdymo pultelius. Įrenginių sistemose rasite įvairių funkcijų, padėsiančių dar labiau sutaupyti! Į šį sąrašą būtų galima įrašyti energijos taupymo režimą, SLEEP režimą ir t. t. Kai kurie šilumos siurbliai yra tokie išmanūs, kad geba nuspręsti patys kada persijungti iš vasaros režimo į žiemos ir atvirkščiai.

Oras-oras, oras-vanduo šilumos siurbliai – puiki investicija į ateitį! Įsirenginėjate namus? – būtinai apsvarstykite šią šildymo sistemą!