Kaip sutaupyti statant namą

administratorius/ June 28, 2019/ Statyba/

Auksinė taisyklė kiekvienam besiruošiančiam statyti namą ne savo jėgomis – gaukite bent keletą pasiūlymų iš statybininkų. Jei vieni gali pasiūlyti greitai įgyvendinti projektą, kiti bus kruopštesni ir atliks paslaugas kokybiškiau, nebijos įgyvendinti originalias dizainerio idėjas, kiti gali atikti statybos darbus per ilgesnį laiką tačiau galbūt trečdaliu pigiau.

Pagalvokite kiek kvadratinių metrų namo reikia jūsų poreikiams. Ar būtini svečių kambariai, aušktos lubos ir papildomi vonios ir vaikų kambariai. Vieno kvadratinio metro įrengimo kaina su apdaila siekia 1500 eurų tai reiškia kad tiksliai nustatydami jūsų gyvenimui reikalingą plotą galite sutaupyti ženklią sumą.

Paprastas išplanavimas, jokių imantrių dizaino elementų, tai vėlgi mažesnė namo kaina. Šiuo metu nauja statyba pasižymi nauja „neužbaigta“ vidaus apdailą t. y. kai lubos, grindys ar sienos paliekamos tokios kokios buvo įrengiant – atviras porėtas betonas, be glaistymo ir dažymo. Tai beveik 30% sumažins vidaus apdailos kaštus ir pagreitins įkurtuvių datą.

Kiek galima daugiau darbų atlikite patys. Jei turite galimybę, išnaudokite savaitgalius ir atostogas tam kad sutaupytumėte pinigus. Kai kurie darbai pvz. betonavimas, kanalizacijos įrengimas nereikalauja specifinių žinių todėl tai galite padaryti savo jėgomis. Statybos meistrų paslaugų kainos per 2018 metus paaugo 8 proc. ir jos yra vienos didžiausių paslaugų rinkoje ypač vasaros metu.

Ieškokite geriausios kainos iš tiekėjų. Derėkites su keliomis statybines medžiagas tiekiančiomis parduotuvėmis. Nuvykite pasikalbėti su kiekvenos jų vadybininku ir be jokios gėdos prašykite nuolaidų prekėms kurios jums aktualios tuo metu, jei gyvenate pietų Lietuvoje naudinga bus apsilankyti Lenkijos statybinių medžiagų prekybos centruose. Mikroautobuso ir priekabos nuoma diena gali kainuoti kad ir 50 eurų tačiau sutaupyta suma viršys net keliais kartais.