Vakuuminiai keltuvai – ne tik stiklo gaminiams

Lina/ June 12, 2019/ Statyba/

Vakuuminių keltuvų nauda gamyboje yra neabejojama. Jie leidžia pritvirtinti krovinius perkėlimui labai greitai, nereikalauja specialių tvirtinimų, leidžia pasukti ir kitaip pakreipti keliamą krovinį keliomis kryptimis. Vyrauja klaidinga nuomonė, kad šio tipo priedai keltuvams yra naudojami tik su stiklo gaminiais ar kitais kroviniais, kurių paviršius yra idealiai lygus.

Pradėkime nuo to, kad yra skirtingų tipų vakuuminių keltuvų. Vieni yra tiesiog kaip priedas prie jau esamo krautuvo, kuris suteikia galimybę pritvirtinti krovinius oro srautu, o kiti yra valdomi rankomis ir nereikalauja papildomo elektrinio variklio. Žinoma, rankomis valdomi įrenginiai skirti kelti lengvesniems kroviniams.

Įrenginiai kaip GN/K yra skirti perkelti medžio, betono plokštes, lentas, kartoną, dėžes ir kitas panašias medžiagas. Taip kad paviršius ne būtinai turi būti idealiai tiesus. Keliami daiktai gali sverti net iki pusės tonos, o vakuuminių paviršių skaičius turėtų būti pasirenkamas atsižvelgiant į keliamų daiktų matmenis ir svorį. Jeigu reikia, krovinys gali būti perkeltas ir pasuktas į kitą poziciją tuo pačiu metu. Kiekvienas įrenginys yra optimizuojamas pagal kliento pageidavimus bei darbo specifiką.