Stogo dengimas šiferiu

administratorius/ November 3, 2020/ Statyba/

Kalbant apie stogo dangą, šiferis tikriausiai viena iš tų, kuri geriausiai žinoma bet kurio amžiaus žmogui. Tačiau turbūt nesuklysime, kad šis pavadinimas gali pasirodyti ir labiausiai gąsdinantis, kadangi būtent asbestinė šiferio danga plačiai nuskambėjo dėl pavojaus sveikatai.

Tačiau šiuolaikinė rinkoje parduodama šiferio danga yra be sveikatai pavojingo asbesto, tačiau tokia pat patvari ir ilgaamžė, kaip senasis mums gerai pažįstamas šiferis. Šiferio gamybai yra naudojama itin atspari technologija, nulemianti šios stogo dangos ilgaamžiškumą ir patvarumą. 

Nepaisant to, kad ši danga negali pasigirti itin patrauklia ar išskirtine išvaizda, kokybe tikrai yra viena geriausių dangų. Verta paminėti, kad šiferio kaina yra viena iš palankiausių, lyginant kainos ir kokybės santykį. Šiferio danga yra gerokai pigesnė už čerpes, tačiau brangesnė už skardą, kuri dar ir pritaikoma ne kiekvienam stogui. Tuo tarpu šiferis yra ženkliai universalesnis, kalbant apie stogo dengimą. Tiesa, kaip ir skarda, šiferis nerekomenduojamas itin mažo nuolydžio stogams dengti.

Kaip ir čerpės, plienas ar akmuo, šiferis yra taip pat nedegi danga, ypatingai atspari aplinkos poveikiui, ko negalima būtų pasakyti apie skardinę stogo dangą. Taip pat ir nekenksminga sveikatai, nes iš sudėtyje visiškai nėra asbestcemenčio, iš kurio buvo gaminamas senos kartos šiferis. Naujasis šiferis, be to, kad yra dar atsparesnis už senąjį, taip pat pasižymi atsparumu drėgmei, apsamanojimui bei erozijai. Todėl ši danga išlaiko savo išvaizdą daugybę metų. 

Taigi, jeigu pageidaujate ekonomiško ir tuo pačiu patikimo rezultato, tikrai verta rinktis šiferinę stogo dangą. Žinoma, bendra stogo dengimo kaina priklausys nuo stogo ploto, jo konstrukcijos ypatumų, ar tai bus senos dangos keitimas nauja, ar dengiama naujai. Bet skaičiuojama, kad tokio stogo kaina sudarytų iki 25 % viso namo vertės.