Kaip atlikti kokybišką būsto remontą neišleidžiant krūvos pinigų

Lina/ March 19, 2021/ Statyba/

Jei savo bute ar name gyvenate jau daugiau nei dešimt metų ir kai kurie dekoro elementai nebeatrodo estetiškai, natūralu, jog imate galvoti apie būsto remontą. Vis dėlto bet koks remontas reikalauja investicijų ir dažnam iš mūsų vos ėmus skaičiuoti išlaidas, kurios atsiras remonto metu, ima šiurpti oda. Tačiau išsigąsti nereikėtų. Visuomet galima rasti pigių ir racionalių būsto remonto sprendimų. Pateiksime keletą praktiškų idėjų, kaip atlikti būsto remontą neišleidžiant tam krūvos pinigų.

Tiksliai apskaičiuokite, kiek apdailos medžiagų pirkti

Tapetai, plytelės, dažai – tai tokios medžiagos, prieš kurių pirkimą reikia paskaičiuoti reikalingą jų kiekį. Kad tai atliktumėte, turite tiksliai išmatuoti paviršiaus, kuriam medžiagos bus naudojamos, plotą. Kalbant apie dažus, reikės atkreipti dėmesį į ant pakuotės nurodytą dažų išeigą. Kuo tiksliau apskaičiuosite reikiamų apdailos medžiagų kiekį, tuo mažiau už jas sumokėsite. Be to, medžiagų likučių paprastai vis tiek nėra kur panaudoti.

Kam keisti, jei galima perdažyti

Atliekant būsto remontą yra didelė pagunda ištapetuoti dažytas sienas ar pabodusias vonios plyteles keisti naujomis. Tačiau pasirinkus tinkamus dažus galima puikiai atnaujinti tiek sienas, tiek plyteles jų dangos nekeičiant. Išsirinkite kardinaliai naują spalvą, priderinkite ją prie numatomo interjero ir pamatysite, kaip jus nustebins rezultatas.

Nepamirškite grindų

Pakeisti grindis į kokybišką dangą nėra lengva, nes paprastai tai kainuoja nemažus pinigus. Įvertinkite, kaip dažnai remontuotinoje patalpoje vaikštote. Jei tai nėra pati intensyviausiai vaikščiojama vieta, išklokite grindis nebrangia pvc danga ar laminatu. Jei bijote, kad grindys pernelyg greitai susidėvės, patieskite gražų kilimą. Po kelių metų galėsite atnaujinti kilimą, bet nereikės keisti grindų dangos.

Nekaltos apgavystės

Marmurinis virtuvės spintelės stalviršis ar nerūdijančio plieno paviršiai atrodo nepriekaištingai, bet gali kainuoti ne vieną tūkstantį eurų. Atnaujinkite virtuvės baldų paviršius šiuolaikiškomis klijuojamomis paviršiaus dekoro plėvelėmis. Taip atnaujinsite subraižytus paviršius ir vietoje tikro marmuro ar plieno turėsite šių medžiagų imitaciją, bet apie tai žinosite tik jūs vieni.

Nekeiskite senų baldų naujais – atšviežinkite senuosius

Pabodo dar sovietinius laikus menanti spintelė, bet naujai pinigų nepakanka? Perdažykite spintelę nauja spalva, primontuokite naujas rankenėles ir patys nustebsite, kad taip kardinaliai galima pakeisti seno baldo išvaizdą.

Išmokite meistrauti

Norėtumėte naujo šviestuvo, bet jus gąsdina šviestuvų kainos parduotuvėje? Sugalvokite, iš ko galima būtų padaryti šviestuvą savo rankomis. Galbūt pakaks išradingai susukti lankstaus plastiko plokštelę, o gal vielos karkasą galima būtų apsukti gražia nereikalinga drobe. Prie įvairių nereikalingų medžio atraižų prisukite metalinius kabliukus ir turėsite originalią kabyklą drabužiams. Nepirkite naujo veidrodžio, apklijuokite senojo veidrodžio kraštines paprasčiausiais akmenėliais.

Kai tik subrandinate idėją remontuoti būstą, pirmiausia gerai apgalvokite biudžeto rėmus. Jei tiksliai žinosite, kiek galite išleisti apdailos medžiagoms ar naujiems baldams, nekils jokių nesusipratimų. O jeigu turite unikalių svajonių, bet jos niekaip netelpa į numatytą pinigų sumą, pasidomėkite įvairiomis naudingomis apdailos medžiagų akcijomis. Dažnai Senukų akcijos ar nuolaidos kituose prekybos centruose leidžia atlikti klasišką būsto remontą visai nebrangiai.