Ką verta žinoti apie medvaržčius?

Lina/ June 30, 2021/ Statyba/

Visi gyvenime esame matę varžtų, kurie galbūt mums nieko nereiškė ir visi atrodė vienodi, tačiau taip nėra. Skirtingoms medžiagoms, tokioms kaip mediena, plastmasė, metalas naudojami ir skirtingi varžtai. Šiandien aptarsime medsraigčius.

Medsraigtis ir jos išvaizda

Paprastai medsraigčiai turi galvą ir strypą, o dalis strypo yra srieginė. Jis naudojamas bent dviem dalims sutvirtinti. Visi sriegiai turi būti įsukti į vieną dalį, kad viena dalis nebūtų mažesnė už kitą. Jei įsuksite medvaržtį taip, kad jo srieginė dalis prasiskverbtų per dvi skirtingas dalis, tarp jų bus tarpas ir jo negalima užveržti. Vienoje iš dviejų tvirtinimo detalių turi būti plokščia sraigto dalis, ty be sriegių.

Medvaržčių galvutė yra aukštesnė už įsukamą medžiagą. Medsraigčiai su varžtų galvutėmis nėra ypač išvaizdūs, tačiau labai tvirti. Ant varžto galvos nėra pjūvio, o medvaržtis įsukamas veržliarakčiu, nes taip yra patogiausia.  Antrasis tipas yra pusapvalė galvutė ir ji naudojama plonesnėms dalims tvirtinti, kai negalima padaryti reikiamo griovelio. Trečiasis tipas yra objektyvo galvutė, kuri yra aukštesnė už medžiagos paviršių, tačiau atrodo geriau nei paslėpta. Paskutinis, ketvirtas ir labiausiai paplitęs galvutės tipas yra medsraigčiai su paslėptomis galvutėmis. Naudokite, kai paviršius turi būti lygus. Galva paslėpta griovelyje, padarytame ant paviršiaus anksčiau.

Norėdami padaryti siaurėjantį griovelį medienoje, naudokite specialų grąžtą. Kūginis kampas yra 90 laipsnių, o įprasti didelio skersmens grąžtai nėra tinkami, nes atitinkamas kampas yra tik 70 laipsnių. Kadangi specialia varžto galvutės skylės freza nėra gręžiamos labai gilios angos, ji mažai bunka, todėl neturi griežtų reikalavimų aštrumui. Todėl tinkamo skersmens grąžtą galima lengvai paversti varžto galvutės skylių pjaustytuvu. Įpjova galvutėje gali būti labai skirtinga. Lengviausia pjauti tiesiai plokščiu atsuktuvu. Dažniausiai naudojami skersiniai medvaržčiai. Jiems tinka taip vadinami kryžminiai atsuktuvai.

Internetinėje parduotuvėje Torix.lt galite rasti visų rūšių Jums reikalingų varžtų, taip pat ir kitų statybos reikmenų. Galima rasti nuo mažiausių varžtų ir trosų, iki aprangos darbui ir kitų reikalingų priemonių.