Tarptautinio verslo įpatumai Meksikoje. Nykstanti korupcija

administratorius/ August 19, 2015/ Tarptautinis verslas/

Žiūrėdami veiksmo filmus pripratome prie minties, kad Meksika – gangsterių ir narkotikų prekeivių šalis, tad ir tarptautinis verslas šioje šalyje bus būtinai susijęs su nešvariais darbeliais. Žinoma, korupcija ir nelegalus verslas Meksikoje dar yra įsišaknijęs, tačiau valstybė daug investuoja į skaidrumo užtikrinimą ir nelegalių verslų ribojimą. Galioja įsitikinimas, kad tokioje šalyje kaip Meksika už viską reikia mokėti kyšius valdininkams ir gangsteriams ir tik tuomet verslas eis kaip per sviestą. Ar tai tiesa? Klausiame lietuvio, kuris jau penketą metų dirba tarptautinėje kompanijoje, iš Meksikos ir Lotynų Amerikos į Lietuvą importuojančios kavą.

„Pradžioje, kai atvykau, lyg ir buvo tokių kalbų, kad mūsų viršininkas susijęs su mafija ir kiekvienas svarbesnis ėjimas yra pateptas ir neapsieina be stambiems valdininkams nubyrančių procentų, tačiau kai į šį verslą įsisukau ir dabar drąsiai galiu pasakyti, kad pažįstu jį kaip penkis pirštus, tikrai galiu pasakyti, kad korupcija nebėra Meksikos valdininkus maitinanti sritis. Mes savo verslą grindžiame atvirumu ir skaidrumu. Kiekvienas įmonės dokumentas yra atviras kiekvienai darbuotuojų grandžiai ir jei kažkam kyla klausimų dėl vieno ar kito sprendimo, kiekvienas gali kreiptis su oficialiu prašymu ir prašyti parodyti visus finansinius dokumentus. Tokia įmonės vidaus politika.“ – pasakoja pašnekovas, kuris jau penktus metus dirba Meksikoje, Meridos mieste.

Tai, žinoma, nėra atvejis, apibrėžiantis visą Meksikos verslo modelį, tačiau tokių įmonių vis daugiau ir daugiau, tad pasaulio rinkoje Meksika imama laikyti ne tik kaip pigios darbo rinkos šalimi, bet ir kaip lygi partnerė, su kuria darbas ir verslas gali būti grindžiamas skaidrumu ir atvirumu, be jokios korupcijos.