Krovinių logistikos sistemos

administratorius/ October 13, 2015/ Tarptautinis verslas, Transportas ir logistika/

Nuolat diegiamos, tobulinamos ir atnaujinamos krovinių logistikos sistemos pastūmėja į priekį ir leidžia plėstis visai Lietuvos logistikos verslo sričiai.

Truputis Lietuvos logistikos faktų

Lietuvai atgavus nepriklausomybę susisiekimo ministerija pradėjo pokyčius ir pradėjo integraciją į Europą. Šie faktoriai lėmė reikšmingus pasikeitimus ir pačios krovinių logistikos sistemos viduje.

1993 metais Lietuvoje nebuvo nė šimto vežėjų, turinčių licencijas ir nė tūkstančio transporto priemonių, kuriomis vežami keleiviai bei kroviniai. Tačiau nauja niša, šaliai, kuri stovi ant slenksčio, skiriančius rytus nuo vakarų, turinti patogų uostą, tapo puikia dirva plėtrai.

2009 metais šis skaičius išaugo iki beveik 7000 registruotų vežėjų, turinčių licenciją, o jų transporto priemonių parką sudarė beveik 34 tūkstančiai transporto priemonių. 31 tūkstantis iš jų buvo krovininiai automobiliai, nukreipti į logistikos sritį.

Pastaraisiais metais logistikos įmonių skaičius taip pat nuolat auga. Vien UAB „Girteka“ (viena didžiausių logistikos bendrovių rytų Europoje) turi daugiau nei 6000 transporto vienetų ir šis skaičius nuolat didėja.

Žinant tokius faktus, suprantama, kad toks ženklus augimas neapsiėjo be inovacijų, kurios milžiniška sparta buvo diegiamos į logistikos sritį. Krovinių logistikos sistemos – vienos pirmųjų inovacijų, be kurių šios pramonės srities augimas būtų beveik neįmanomas. Krovinių logistikos sistemos užtikrina efektyvų krovinių judėjimo valdymą, apskaitą ir visas kitas sritis, apimančias šią plačią verslo sritį.

Krovinių logistikos sistemos – vienos iš pagrindinių inovacijų, užtikrinančių vis didesnę ir didesnę logistikos plėtrą Lietuvos verslo sektoriuje.