Kaip sėkmingai parduoti startuolį

Gabriele/ March 12, 2017/ Tarptautinis verslas/

Šiandien kaip niekad dažnai skamba ir mūsų ausis pasiekia įvairios sėkmės istorijos, kaip grupelė jaunų verslininkų sukūrė programėlę, ir pardavė ją už kelis šimtus tūkstančių dolerių arba gavo garsių įmonių finansavimą ir pasiekė net milijoną ar daugiau dolerių pelno. Tai nėra mitai – šios istorijos tikros. Tačiau lygiai tokie pat tikri yra ir žmonių, dirbančių prie šių  programėlių, prakaitas bei įtampa darbo metu. Pati sunkiausia dalis – tai pradžia, todėl kiekvienam, svajojančiam apie startuolio sukūrimą, siūlome nepamišti šių esminių dalykų:

  • Pasiryžkite sunkiam darbui. Gerai pagalvokite, ar būtent šiai idėjai norite skirti per dieną daugiau laiko negu dirbant 1 etatu.
  • Iš anksto pasiruoškite finansiškai save išlaikyti apie metus laiko. Vieniems tai reikš gyvenimą pas tėvus, kitiems – juodą taupymą prieš pradedant startuolio gaminimą.
  • Taip pat galite pamiršti ir apie savaitgalio linksmybes. Gal noro išeiti į klubą ir bus, tačiau klausimas, ar tam turėsite laiko, o kartais net ir jėgų.
  • Nebūkite naivus ir tinkamai įvertinkite savo asmenybę – ar jums būdingos geros vadybos žinios, ar mokate koordinuoti darbus.
  • Pasitikrinkite, ar startuolio idėja yra originali ir atsipirks. Visi pinigai šiandien sukasi aplink idėjas. Tad ji turi būti ne tik gera, bet tiesiog unikali.
  • Nepamirškite svarbiausių startuolio kūrimo fazių. Jeigu tai programėlė – tai turite sukurti patrauklaus dizaino prototipą, parodyti jį investuotojams, o toliau kuriant ir tobulinant startuolį bent kartą parodyti jį testuotojams ir tikslinei vartotojų grupei, kuri pateiktų savo nuomonę ir idėjų apie jūsų kūrinį.
  • Nepamirškite savo įmonės teisinio įforminimo. Jeigu netinkamai užregistruosite savo veiklą ir įmonės darbuotojus, startuolio svajonė gali greitai subliūkšti dėl įvairių nuobaudų.